elikkäs ko. valo on alkanut vilkkua näinä kovina pakkasina ja joutokäynti on vähän pomppivaa. Onko pahakin ongelma tiedossa? Joku on vain tokaissut, että " sellaisia ne ranskalaiset on". Pitääkö paikkansa vai pitääkö tosissaan huolestua? Tulee mieleen, että voisi olla jäätä, mutta en tosiaan tiedä.
Pakokaasun päästönvalvonnan merkkivalo
6
2867
Vastaukset
- kaljaloota
Sytkäpuola todennäköisesti rikki
- Megane_II
Megane II:ssa valo ja siihen liittyvä koneen helppo sammahtelu johtui hajonneesta nokka-akselin asentotunnistimesta.
- täysin sama
vika. Renault megane 2002. Just soitin merkkiliikkeeseen ja epäilivät että puolan vaihto edessä.Ei kallis.
- kävi
En vieny merkkiliikkeeseen.Pienempään pajaan, hinta yht. 102€. Ei paha.
- miuser
Ei välttämättä puolassa vika. Ensiksi yleensä se vaihdetaan jos sylinterissä palamis- tai sytytyskatkoksia.
- Tuplamegane
On noita renuja kaksikin. Noin vuosi sitten toisessa autossa oli puolavikaa ja suutinvikaa. Merkkivalo ei antanut mitään merkkiä mistään häiriöstä, vaikka moottorin käynti oli mitä sattuu - nyki ja tärisi ja kävi kaikin puolin epämääräisesti. Myöskään vikamuistista ei löytynyt merkkiä mainitusta häiriöstä.
Ja toisesta syttyi päästövalo muutamia kuukausia sitten. Mitään oireita ei kuitenkaan ollut. Kone kävi kaikin puolin virheettömästi. Jossain vaiheessa valo sammui ja ei edes vilahtanut muutamaan kuukauteen. Kolmisen viikkoa sitten pitkähkön joutokäynnin aikana päästövalo taas syttyi ja on nyt palanut jatkuvasti. Edelleenkään mitään oireita ei ole havaittavissa.
Olisiko mahdollista että jos joutokäynnin aikana päästövalo syttyy, niin siitä vaan jäisi tieto päästövaloa polttamaan, vaikka pitkän joutokäynnin aiheuttama häirö oli ollut tilapäinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622512Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant899737Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.507677Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va936459SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906186Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m625767Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,535259Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot505175HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204832Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074519