Miestä ei pidä laskea jätkäseuraan.
Siitä alkaa alamäki.
Mitä vinkkejä sinä antaisit?
Siitä alkaa alamäki.
Mitä vinkkejä sinä antaisit?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Miestä ei pidä laskea naisseuraan.
Siitä alkaa alamäki.
miestä ei pidä kahlita pelkän perheen seuraan, siitä alkaa pahin alamäki ja halu mennä mukaan jätkäseuraan ja sitä kautta vieraitten naisten seuraan.
päästää seuroihin ollenkaan siitä alkaa jumalainen meno =)
Miksi ei? Eivat kaikki miehet ole etsimassa tilaisuuksia pettaa puolisoaan tai jokaista tilaisuutta olla pois perheensa luota. Itse kayn silloin talloin ns. jatkaporukan kanssa ulkona latkamatsissa jne. ja menen kotiin hyvilla mielin. Onko moraali mielestasi kadonnut.. jos kiinnostaa keskustella asiasta niin laita viestia: [email protected]
Kyllä miehellä on oikeus mennä jos haluaa. Niin varmasti haluat ittekin kulkee välillä kavereittes kans? Itekkin olin jätkäporukalla perjantaina ja käytiin illalla pitkästä aikaa ravintolassa. Oli niin mukavaa välillä olla muidenkin kuin perheen seurassa. Nyt taas jaksaa olla kotona, kun on akut ladattu.
Jos mies kaipaa jätkäseuraa ei ole kypsä avioon. Lähetä heti sinne mistä on lähtöisin Naiselle ei tule muutakuin harmia Yksinkin on parempi olla.