Paneeliseinä

Lyhyt kysymys:

Jos laittaa normaalista sisäpaneelista yhden olohuoneen seinän, niin pitääkö alle pistää rimoitus?
Seinä on lastulevyä ja se on suora, joten sen puolesta voisi hyvinkin laittaa, mutta tarviiko tollasessa olla joku ilmarako? seinän koko on joku 2,5m x 2,5m.
4805
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei tarvi mutta mikään ei estä jos siltä tuntuu.

Äänestä

ja mikäli haluat kuvioita paneeleista niin todella helppo tehdä kun aina on puuta takana kun hakasilla nitoo kiinni.

Äänestä

seinän takana oleva tila? Mikäli on ulkoseinä tai kostea tila, niin pieni rako olisi asiaa. Ilmarako ei koskaan ole pahasta paitsi eristeiden välissä.

Äänestä
  • saunahan se siellä seinän takana on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pröblem kirjoitti:

Lyhyt kysymys:

Jos laittaa normaalista sisäpaneelista yhden olohuoneen seinän, niin pitääkö alle pistää rimoitus?
Seinä on lastulevyä ja se on suora, joten sen puolesta voisi hyvinkin laittaa, mutta tarviiko tollasessa olla joku ilmarako? seinän koko on joku 2,5m x 2,5m.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu