Hyvä Hannu!!!!

Voitto!!!

Vihdoin!!!

5

1053

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onnittelut pohjoisen pojalle!!

      Aivan mahtava suoritus! Tulihan se sieltä. Kircheisenilla oli kyllä ihan haamuloikka mäessä ja 49 sekkaa tuntui aika kovalta erolta nimenomaan tällä "pikamatkalla".

      Paljon on ollut epäonnea, epäonnistumisia herkemmässä lajissa eli mäessä, onnistumisen mitätöinti (huippu-mäkiosuuden jälkeen kierros uusiksi) jne. ja oli hienoa, että se sieltä tuli. Hannulla on elämässä muitakin arvoja kuin mitalit, mutta kyllähän tämä oli varmasti hänelle hieno juttu.

      On nähty huippu-urheilussa ennenkin, että mittavasta urasta huolimatta (Mietaa, Merlene Ottey jne.) henkilökohtainen kulta voi kiertää urheilijaa kauan. Hannu sen ansaitsi jos kuka. Kovasta henkisestä kantista kertoo myös, että hän lupasi TV:ssä tuoda mitalin, vaikka tiesi varmasti, että kasaa siinä painetta itselleen.

      Onnea!!!!!!!!

    • Tusina13

      Hannu-Pekka Hänninenkin liikuttui niin ettei meinannut selostuksesta tulla mitään!

      Hannu Manninen on sympaattisin suomalaisurheilija! Hyvä Hannu! Onneksi olkoon!

    • pärjäävät

      Suomalaiset yhdistetyn urheilijat palasivat huipulle. Mistä johtuu? Edellisen huipun aikana valmentajana oli Jouko Karjalainen. Sitten hänet lempattiin pois, taso repsahti. Nyt on Jouko jälleen valmentajana hyvin tuloksin.

    • meiningillä jätkät!

      Aivan mahtavaa!!!!! Todella hienoa että Hannu vihdoin sai sen henkilökohtaisen kultamitalian... meni kyllä juuri oikeelle urheilijalle!!!!!!!!!! Ihanaaaaaaaa!!!!!

      HANNU ON PARAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

    • vihdoinkin mitali

      Onnittelut Hannu Manniselle kauan odotetusta kultamitalista.
      Onnittelut myös muillekin yhdistetyn miehillemme hyvistä suorituksista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      229
      5738
    2. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      45
      3832
    3. Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat

      Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom
      Maailman menoa
      32
      3198
    4. Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?

      Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole
      Maailman menoa
      52
      3091
    5. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      159
      2904
    6. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      37
      2753
    7. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      89
      2713
    8. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      73
      2419
    9. Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa

      ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt
      Maailman menoa
      74
      2060
    10. Abdullah iski Citycenterin vessassa

      Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html
      Maailman menoa
      181
      1998
    Aihe