Hyvä Hannu!!!!

Voitto!!!

Vihdoin!!!

5

980

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onnittelut pohjoisen pojalle!!

      Aivan mahtava suoritus! Tulihan se sieltä. Kircheisenilla oli kyllä ihan haamuloikka mäessä ja 49 sekkaa tuntui aika kovalta erolta nimenomaan tällä "pikamatkalla".

      Paljon on ollut epäonnea, epäonnistumisia herkemmässä lajissa eli mäessä, onnistumisen mitätöinti (huippu-mäkiosuuden jälkeen kierros uusiksi) jne. ja oli hienoa, että se sieltä tuli. Hannulla on elämässä muitakin arvoja kuin mitalit, mutta kyllähän tämä oli varmasti hänelle hieno juttu.

      On nähty huippu-urheilussa ennenkin, että mittavasta urasta huolimatta (Mietaa, Merlene Ottey jne.) henkilökohtainen kulta voi kiertää urheilijaa kauan. Hannu sen ansaitsi jos kuka. Kovasta henkisestä kantista kertoo myös, että hän lupasi TV:ssä tuoda mitalin, vaikka tiesi varmasti, että kasaa siinä painetta itselleen.

      Onnea!!!!!!!!

    • Tusina13

      Hannu-Pekka Hänninenkin liikuttui niin ettei meinannut selostuksesta tulla mitään!

      Hannu Manninen on sympaattisin suomalaisurheilija! Hyvä Hannu! Onneksi olkoon!

    • pärjäävät

      Suomalaiset yhdistetyn urheilijat palasivat huipulle. Mistä johtuu? Edellisen huipun aikana valmentajana oli Jouko Karjalainen. Sitten hänet lempattiin pois, taso repsahti. Nyt on Jouko jälleen valmentajana hyvin tuloksin.

    • meiningillä jätkät!

      Aivan mahtavaa!!!!! Todella hienoa että Hannu vihdoin sai sen henkilökohtaisen kultamitalian... meni kyllä juuri oikeelle urheilijalle!!!!!!!!!! Ihanaaaaaaaa!!!!!

      HANNU ON PARAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

    • vihdoinkin mitali

      Onnittelut Hannu Manniselle kauan odotetusta kultamitalista.
      Onnittelut myös muillekin yhdistetyn miehillemme hyvistä suorituksista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      105
      7537
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      243
      7444
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      145
      5153
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      140
      4839
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      50
      4593
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      90
      4282
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      116
      4100
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      164
      1812
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1599
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      258
      1464
    Aihe