oi maamme suomi synnyin maa

Onnittelut vaan teille..onhan tätä odotettukin..tästä on hyvä jatkaa,mut eiköhän mitalit ole taas muutamaksi vuodeksi plakkarissa.
3196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ne itsestäänselvyyksiä ole, mutta miksei niitä tulisi lisääkin, kun pää on saatu auki?

Äänestä

nousi salkoon..on hieno olla SUOMALAINEN!

Äänestä
  • pissapurkkeineen kytiksessä jo Virpin hotellin nurkalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


..optimisti.. kirjoitti:

Onnittelut vaan teille..onhan tätä odotettukin..tästä on hyvä jatkaa,mut eiköhän mitalit ole taas muutamaksi vuodeksi plakkarissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu