apuohjelma haussa

Tietokoneelleni on lipsahtanut useampikin tiedosto, joka on yhteneväinen. Nyt tarvitsen apuohjelman, jolla voin skannata kovalevyn ja poistaa ylimääräiset identtiset tiedostot. Mistä apu?
2221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tällaisessa softassa ainakin on tuo dubligaatti skannaus kun system mechanic

Äänestä
  • Kerro käyttöjärjestelmä!

    Itse käytän fdupes-nimistä apuohjelmaa, aivan mainio.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedosto-ongelma kirjoitti:

Tietokoneelleni on lipsahtanut useampikin tiedosto, joka on yhteneväinen. Nyt tarvitsen apuohjelman, jolla voin skannata kovalevyn ja poistaa ylimääräiset identtiset tiedostot. Mistä apu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu