ylimitoitetulla porukalla rosvoin ja rahain perään. Suomen pankki kun säästänyt turvallisuudessa ja maksattaa turvallisuuden sitten poliiseilla. Poliiseja tarvitaan muualle...saataspa joskus tollasia määriä irti.
Raharosvot ovat kilttejä kansalle mutta muut pienemmät pitäisi saada kuriin eli komentakaa heti 50 poliisia jahtaan niitä pikkurosvoja mitkä kansalle pahoja...aiheuttaa kärsimystä.
Miksi poliisit
7
1454
Vastaukset
- ---
Kuten Ruotsin vastaavanlaiset ryöstöt ovat osoittaneen, niin kovin ovat kilttejä nämä raharosvot.
Poliisin tulee jahdata vain tuhmia rosvoja.heti jahtaan kaikkia pikkurosvoja...vaikka sitä Ulvilan murhaajaa....
Onneksi ne ei oo saanu sitä kiinni...
- ottaa kupoliin!
Nythän kannattaa melkeen viikon perästä jahtaamaan lähteäkkin. Vitun pelkurit!
- käsikirjoitusta
satutunti kirjoitti:
Mitä pitää seuraavaksi tehdä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200702270124621_uu.shtml- Siitä minulla ei ole mitään aavistusta, että miten ryöstäjät olisivat voineet tutustua käsikirjoitukseen, Helle ihmettelee.
"Tehdään ensin normaali poliisityö"
Poliisille käsikirjoittaja ei ollut ilmoittautunut eilisiltapäivään mennessä.
- Toivotaan, että hän ottaa yhteyttä. Tällä hetkellä meillä ei ole aikaa ruveta erikseen etsimään, tutkinnanjohtaja Teijo Ristola tyytyy toteamaan.
Hän ei ollut lukenut lehtiartikkelia, mutta arvioi, että asia ei ole ihan ensimmäisenä työlistalla.
- Tehdään ensin normaali poliisityö ennen kuin ruvetaan näytelmiä tai romaaneja lukemaan, Ristola sanoo.
- turvallinen
jos sinulta ryöstetään lompakko, niin hyväksyisitkö väitteet, että itsehän olet syypää, kun et pestannut turvamiestä kävelemään perässäsi ja poliisilla "on tärkeämpääkin tekemistä" kuin selvittää sinulta ryöstetty lompakko ? ?
- yx tavallinen
50 poliisia viidelle miljoonalle kansalaiselle tietää yhtä poliisia 100.000 kansalaista kohden. Olet aika typerä, jos luulet, että näin saataisiin kaikki rikokset estetyiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2514545Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1282978Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412742Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741720Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051563Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn201451- 551314
- 931225
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2041083- 471075