ylimitoitetulla porukalla rosvoin ja rahain perään. Suomen pankki kun säästänyt turvallisuudessa ja maksattaa turvallisuuden sitten poliiseilla. Poliiseja tarvitaan muualle...saataspa joskus tollasia määriä irti.
Raharosvot ovat kilttejä kansalle mutta muut pienemmät pitäisi saada kuriin eli komentakaa heti 50 poliisia jahtaan niitä pikkurosvoja mitkä kansalle pahoja...aiheuttaa kärsimystä.
Miksi poliisit
7
1551
Vastaukset
- ---
Kuten Ruotsin vastaavanlaiset ryöstöt ovat osoittaneen, niin kovin ovat kilttejä nämä raharosvot.
Poliisin tulee jahdata vain tuhmia rosvoja.heti jahtaan kaikkia pikkurosvoja...vaikka sitä Ulvilan murhaajaa....
Onneksi ne ei oo saanu sitä kiinni...
- ottaa kupoliin!
Nythän kannattaa melkeen viikon perästä jahtaamaan lähteäkkin. Vitun pelkurit!
- käsikirjoitusta
satutunti kirjoitti:
Mitä pitää seuraavaksi tehdä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200702270124621_uu.shtml- Siitä minulla ei ole mitään aavistusta, että miten ryöstäjät olisivat voineet tutustua käsikirjoitukseen, Helle ihmettelee.
"Tehdään ensin normaali poliisityö"
Poliisille käsikirjoittaja ei ollut ilmoittautunut eilisiltapäivään mennessä.
- Toivotaan, että hän ottaa yhteyttä. Tällä hetkellä meillä ei ole aikaa ruveta erikseen etsimään, tutkinnanjohtaja Teijo Ristola tyytyy toteamaan.
Hän ei ollut lukenut lehtiartikkelia, mutta arvioi, että asia ei ole ihan ensimmäisenä työlistalla.
- Tehdään ensin normaali poliisityö ennen kuin ruvetaan näytelmiä tai romaaneja lukemaan, Ristola sanoo.
- turvallinen
jos sinulta ryöstetään lompakko, niin hyväksyisitkö väitteet, että itsehän olet syypää, kun et pestannut turvamiestä kävelemään perässäsi ja poliisilla "on tärkeämpääkin tekemistä" kuin selvittää sinulta ryöstetty lompakko ? ?
- yx tavallinen
50 poliisia viidelle miljoonalle kansalaiselle tietää yhtä poliisia 100.000 kansalaista kohden. Olet aika typerä, jos luulet, että näin saataisiin kaikki rikokset estetyiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll1858521Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava2574300Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi1363639Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut1063423Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi192430Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs42245100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es272076Kunnanjohtaja haista sinä
Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei411779Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?
Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik611633Loimaan k-citymarketilla puukotus
Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun481587