Mistä olet Onnellinen

Välillä näinkin päin.Mistä olet onnellinen ja mikä saa Sinut iloiseksi?

Minulla on paljon ilonaiheita. Olen terve, on mukavat aikuiset lapset ja 3 lapsenlastakin.On työtä ja ystäviäkin.

On valoa ilmassa....ihanaa uusi kesä tulossa,sitä jo mieli alkaa odotella.Kohta pääsee pyöräilemään.

Eihän sitä tiedä vaikka jo tänä suvena löytyisi Rakkauttakin, ainakin saan sitä toivoa.

Elämä on ihanaa, kun sen oikein oivaltaa.

T:Onnellinen Nainen
16621
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Minulla on myös pari ihanaa lastenlasta, jotka tuovat elämään säpinää. Voin nauttia heidän kasvun seuraamisesta, puheen kehityksestä, kaikista pienistä asioista, jotka jäivät arjen tohinaan silloin, kun lapseni oliva pieniä.
Nautin vapaudesta, teen mitä huvittaa. Terveys vain huolestuttaa.

Äänestä

Samoista asioista iloitsen.
Onni on pieniä arkisia asioita.
Onni ei tule etsien,vaan eläen.
Kaunista kevään odotusta sinulle!

Äänestä

Mä olen onnellinen juuri samoista asioista. Pidän pyöräilystä kesällä ja kesäsästä yleensäkin. Työtä on ja terveyttä. Lapsiakin, mutta ei lapsenlapsia vielä. Rakkauttakin eräältä viesti ystävältä, sitä kyllä sopisi lisää vaan tyytyväinen olen elämääni.

Äänestä

Rakkaus on rasittavaa.

Äänestä

ukin- iso-isän-paapan...tai mikä tuo uusi 'virkanimitys'nyt sitten lienee?poeka tul,pittääkohän lähtee kiikkustoolin ostoon?

Äänestä
  • nyt pittää Onnitella tuoretta ukkia, - Oikein Paljon Onnea teille molemmille isovanhemmille :)

    P.s. onko hän miten pieni..:)

    Mie tuossa äsken lopetin nuorimman 1,4 ikäisen lapsenlapseni kanssa Web -puhelun, - ihanaa seurata pikkuisen touhuja ihan livenä..:)

    Äänestä

  • Onnea ja iloa,
    sait niin monta kiloa.
    Kuin vaaka pienen pojan alla näyttää.
    Usko,hän sydämesi rakkaudella täyttää!
    Lämpimät onnittelut!
    t.enkelit

    Äänestä

Terve ja uusi kevät ja kesä kolkuttaa jo ovella ja kesäloma tietysti.


Nainen vaan

Äänestä

Ja on työtä, lapseni ja ysäviäkin ja kesä tulossa...jeees !!

Äänestä

takana, kohta syntyy toinen lapsenlapsi, sitten en enää ole yksinkertainen mummu, se on onnea!

Äänestä

olen saanut olla terveenä ja saan tehdä mitä huvittaa ja on vihdoin aikaa ja rahaa vähän hemmotella itseäni.

Äänestä

joka enteilee kevättä, ja pian taas kuuluu teerien pulinaa järven jäältä, se saa minut aina melkein sekopäiseksi onnesta :))

Kodistani olen onnellinen, ja tietysti lapsistani..

Äänestä
  • joka saa sinut sekopaiseksi?mullakin tuo emannan pulina,tekee joskus samanlaisia 'vaikutuksia'..
    ja kiitosta vuan paappa onnitteluista,poika on3,7 kg
    jotikka.

    Äänestä

  • vai valo, kirjoitti:

    joka saa sinut sekopaiseksi?mullakin tuo emannan pulina,tekee joskus samanlaisia 'vaikutuksia'..
    ja kiitosta vuan paappa onnitteluista,poika on3,7 kg
    jotikka.

    lintujen pulina on jostain syystä niin vahva elämys, lupaus keväästä ja kesästä.
    Lieneekö muistijälkiä lapsuudesta, ja valo tottakai se ilahduttaa vieläkin, - täällä katuvalottomassa miljöössämme. :)

    Ai teitillä emäntä pulisee keväällä, enempikö ihan? :))

    Äänestä

esimerkiksi siitä, että oma lapseni on välttänyt kaikki nuoruuden "karikot" ja panostaa omaan tulevaisuuteensa.

Olen onnellinen myös siitä, että omat asiani ovat niinkin hyvin kuin ovat, sillä paljon huonomminkin ne voisivat olla.

Pyöräilystä en tiedä mutta ovella oleva uusi kesä tuo paljon muuta. Uudet kesäkukat kukoistamaan pihalle, pojan kanssa kalastamaan, grillaushetket takapihalla, pitkät lenkit koiran kanssa vehreässä metsässä ym...

Jos Nainen on noin onnellinen, soisi hälle sitä Rakkauttakin. Onnea niissäkin merkeissä!

Äänestä
  • Toivotaan että ketjun aloittaja löytää onnen tulevana suvena! Onnea matkaan!

    Onnellinen olen minäkin! Kaikki asiat kunnossa, raha, talous, parisuhde.
    Kesä tulossa, vapaa alkamassa. Pyöräilystä en sano mitään, poljen nimittäin työmatkat kesät talvet. Mutta hiihtokauden avasin eilen! Siitä olen oikeasti onnellinen tänään!

    Niin ja siitä olen myös onnellinen että minulla on vielä vanhemmat! Äiti pääsee tänään sairaalasta jossa meni taas pariviikkoa. Mutta nyt pääsee kotiin ja se on ilonaihe jos mikä!

    Hyvää jatkoa kaikille!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysynpä vaan kirjoitti:

Välillä näinkin päin.Mistä olet onnellinen ja mikä saa Sinut iloiseksi?

Minulla on paljon ilonaiheita. Olen terve, on mukavat aikuiset lapset ja 3 lapsenlastakin.On työtä ja ystäviäkin.

On valoa ilmassa....ihanaa uusi kesä tulossa,sitä jo mieli alkaa odotella.Kohta pääsee pyöräilemään.

Eihän sitä tiedä vaikka jo tänä suvena löytyisi Rakkauttakin, ainakin saan sitä toivoa.

Elämä on ihanaa, kun sen oikein oivaltaa.

T:Onnellinen Nainen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu