käkikellomaan potterille 19,5 tasajalasta?
eiköhän lähetä tutustuttamaan tommosia kavereita vähän tarkemmin alastulorinteen jyrkkyyteen.
eiköhän lähetä tutustuttamaan tommosia kavereita vähän tarkemmin alastulorinteen jyrkkyyteen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
jotka vei Ollin kullan...
että suomalainen on norjalaisen edellä. Toinen tila oli Harri pojalle jo sellainen yllätys, että hänellähän oli palkintopallilla melkein housut märkänä. Kyllä poronmaitoa juomalla tulee Lapista kovia hirvaita, niinkuin Harri ja Hannu. Olin näkevinäni, että Kojonkoski itki kun kun Olli voitti norskin. En sitten tiedä itkikö ilosta vai surusta! Tosi suomalainen.
"Olin näkevinäni, että Kojonkoski itki kun kun Olli voitti norskin. En sitten tiedä itkikö ilosta vai surusta! Tosi suomalainen."
_________________________________________________
Hehheh. Oletpa hauska.
Nyt kuule lopeta tuo ulkomaan starojen kumartelu. Miksi hyväksyt tuomaroiden vääryyden?
Tai logiikallasi: lähetä mun tilille 100 000 euroo. Rauhotu nyt. Pääasia, että elämä jatkuu sen jälkeenkin. Ja on niitä maailmassa köyhempiäkin. Kyllä tässä vielä rahaa jostakin löytyy.
Vääryyden? Mieluummin tulkintakysymys, ärsyttää tuollainen objektiivisuuden puuttuminen...