milloin

mistä tietää että koneessa väljää ja porautus on tarpeen?? kun variaattorista pyörittää, saako ollenkaa kuulua "kalinaa"? 340 kone kyseessä ja tyhjäkäynnillä kuulostas vähän kalakattavan. kertokeepa vähän faktoja näistä koneista. fujin kone polaris touringissa.
1163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun se pitää ääntä. Paljon vakavampaa on silloin, kun se on hiljaa.

Ellei muuta ongelmaa ole kuin kalkatus, ei varmaan kannata suurempaan remonttiin ryhtyä.
sylinterin kuluneisuudelle on korjausohjeissa annettu tarkat arvot. En nyt muista tarkemmin.

Kalkatus on joskus "poistunut" kun puristaa mäntää hieman soikeaksi.

PS: Kunnon kuulosuojat poistavat tuollaisen häiriön helpoimmin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


porautetaan kirjoitti:

mistä tietää että koneessa väljää ja porautus on tarpeen?? kun variaattorista pyörittää, saako ollenkaa kuulua "kalinaa"? 340 kone kyseessä ja tyhjäkäynnillä kuulostas vähän kalakattavan. kertokeepa vähän faktoja näistä koneista. fujin kone polaris touringissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu