Onko lumilaudoissa painorajaa? En ole vuokraamassa (eli siellähän kyllä kertoisivat..), saisin lainaksi kaverilta..
Mites laskettelusuksissa?
Painorajaa?
1
367
Vastaukset
- eaka
Lumilaudoilla ei virallisesti ole painorajoja, mutta painosuosituksia kylläkin. Oman kokemuksen kautta voisin sanoa seuraavaa.
Jos olet kevyempi kaveri, en suosittelisi sinulle niitä kaikkein jäykimpiä ja painavimpia lautoja, jotta ohjattavuus ja kontrolli laudasta laskettaessa eivät kärsi.
Hieman painavammille tyypeille sen sijaan jäykkyys ja laudan paino on usein plussaa. Tässä tapauksessa laskija saa paremman tuntuman lautaansa ja tarvittavaa tukevuutta.
Laskettelusuksista en valitettavasti osaa kertoa sinulle lähes mitään. Toivottavasti kuitenkin tuo auttoi edes lähitulevaisuuden varalle, vaikka vastaus vähän myöhässä tulikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3237075Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss714258- 2083155
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa242937- 741952
- 1491781
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2121746Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1651560Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201548- 891438