Mistä tiedätte terrojenne tilavuuden litroissa? lukeekose jossai? vai miten vedätte "terrani on 550litraa tai terrani on 190 litraa"??
hhee tyhmä kysymys :D
Jokuvaan..gh
4
351
Vastaukset
- saadaan
...saadaan laskemalla pituusxkorkeusxsyvyys/1000
Esim. 100cmx45cmx40cm/1000=180 litraa
Tuolla tavalla saadaan siis ulkomittojen mukainen tilavuus, sisätilavuushan sitten on hieman pienempi.- Juuujuuuuu
Selvä, taidan itekki laskee sen :D
- mikä on..??
miten syvyys lasketaan? eikä se ole sama kun korkeus..?
- edelleen sama
mikä on..?? kirjoitti:
miten syvyys lasketaan? eikä se ole sama kun korkeus..?
Eli pituus on akvan/terran pisin huonetta kohti oleva sivu, syvyydellä tarkoitetaan samaisesta lasista takaseinään olevaa mittaa ja korkeus on pinnalta pohjaan oleva mitta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit405291Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3994551Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483829KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1483066Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku132520Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182068Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511992- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469