mitä hedelmiä,vihanneksia ja marjoja hiirille voi antaa? voiko hiirelle antaa pilttiä esim vaikka jotai hedelmäpilttiä?? voiko pilttipurkin antaa sen jälkeen hiirelle? jos se tykkäis siitä?? Vastauksia PIAN!! oon kiitollinen jos ees yksi vastais!!
Mitä hedelmiä,marjoja ja vihanneksia?
7
5634
Vastaukset
- ljf
ehdottomasti voit antaa! piltti on meidän hiirulaisten ykkös suosikki! älä jämähdä vain yhteen "makuun" jos et erikseen laita hiirille lihaa ota joku sellainen piltti missä on. tyhjää pilttipurkkia tuskin kannattaa sinne laittaa , jos jäävät pian jumiin. ihan kaikkea voit antaa jätä kuitenkin pois appelsiinit. eli banaanit, omenat, paprikat, tomaatti, perunaa, viinirypäleet (kivet pois) kurkku, porkkana, salaatinlehdet, parsakaali on hyvä raudan lähde. melkein mitä vain!
- Hiirifani=)(=
Kiitos tuhannesti kun vastasit!!
- -,--@
http://www.hiirifoorumi.net/viewtopic.php?t=1329
Tuolla on kattava lista hiirien kielletyistä ja sallituista ruoka-aineista. Appelsiinia saa antaa. - Anonyymi
Saako hiirelle antaa viinirypälettä?
- Anonyymi
Ei, ne ovat hiirille myrkyllisiä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei, ne ovat hiirille myrkyllisiä
Mun hiiri on syöny viinirypäleitä ja on vie hengissä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mun hiiri on syöny viinirypäleitä ja on vie hengissä
en uskalla antaa ku kyseessä on vauva hiiriä niin en lähde riskeraa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746294MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415358Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.594243NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734102Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja653860Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.691147- 48923
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?29797Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62791- 233777