Kyllä nyt kanssasisaret on todettava, että vuoden kestänyt hänen ajattelu ja toiveiden ylläpito saa loppua. Kaikessa on alku ja loppu sekä kliimaksi välillä.. meidän tarinamme sai kipinöitä kesällä ja hetken olin hyvin toiveikas:) Mutta vain kerran sain huulesi huulilleni. Nyt on lopetettava. Hyvästi siis sinulle.. tuulien mukana lennän nyt..
Ohi on.
Päätös
4780
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
..etes kerran "ne" huulet huulilleni..kell´ onni ollut, se onnen...krhm...hätsiuhhhhh...
miten mullekin tuli aivan samanlainen olo juuri samaan aikaan. lopetetaan ihmeessä haaveilu, hyvästi myös sinulle..en enää yritä olla edes toiveikas, elän tänään, huomenna saatan olla jo kuollut.
sama täällä, on lopetettava turha haaveilu ja elettävä hetkessä. Toiveikkuus kannattaa säilyttää se on kuitenkin positiivista.
mulla ei ole mitään positiivista enää jäljellä, ehkä se on mulle perslävelle ihan oikein. Tuntuu samalle kuin rakkaan ihmisen kuoltua yksin jäädessä. Kai tarvitsin tämänkin kokemuksen ymmärtääkseni heitä. Vaan miksi minun pitäisi aina ymmärtää muita ja siltikään minua ei ymmärretä. Mihin kuuluvat lajitovereidensa keskuudessa muukalaisina elävät ihmiset, kai ovat kuitenkin ihmisiä! Sullekin olen tuonut pelkkää ahdistusta ja pahaa oloa.