Vuotoa pillereiden aikaan

Aloitin yasmin-pillerit kaksi viikkoa sitten muutaman kuukauden tauon jälkeen. Aloitin pillerit ensimmäisenä vuotopäivänä, jolloin menkat jäivät parin päivän pituisiksi. Siitä asti on kuitenkin tullut pientä tiputteluvuota jatkuvasti, onko tämä lainkaan normaalia?
1195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Normaali, aloittamiseen liittyvä ilmiö.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taijja kirjoitti:

Aloitin yasmin-pillerit kaksi viikkoa sitten muutaman kuukauden tauon jälkeen. Aloitin pillerit ensimmäisenä vuotopäivänä, jolloin menkat jäivät parin päivän pituisiksi. Siitä asti on kuitenkin tullut pientä tiputteluvuota jatkuvasti, onko tämä lainkaan normaalia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu