Minkä ihmeen takia suomalaisten piti sinne ylipäätään tunkea tehdasta tekemään, kun hankkeesta tuollainen sotku syntyi? Luulisi olevan vielä rakennuspaikkoja muuallakin, vaikka Kiinassa, kun kerran oman maan tehtaiden kehittäminen ei kiinnosta.
miten se menikään maamiehen tietolaarin vakiokysymys: saako naapurin pellolle rakentaa vai paalutinko turhaan?
Minkä...
1
1175
Vastaukset
- Öky (ei omistaja)
Minkähän ihmeen takia? Ettei vaan "busineksella" olis jotain tekemistä tässä asiassa?
Suomessa paperiliitto on hinnotellut itsensä ulos. H****tinmoinen palkka, silti lakkoja, seisauksia yms. vaikka mitä vastustusta.
Kun pitäis olla työintoa ja ahkeruutta ja kiitollinen, että kansakoulupohjalla ovat sellaisen duunin saaneet. Nyt saavat maistaa omaa herkkuaan. Jos omistaisin tehtaat Suomessa, kiireen vilkkaa pistäisin ne riviin Uruguayn rannoille tai johonkin muuhun vastaavaan paikkaan, missä puun saanti on turvattua, ja ihmiset tulee riemusta kiljuen duuniin muutaman satosen palkalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917505- 373987
- 453530
- 2372852
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402672- 452502
- 1322421
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292319Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna212314- 451982