POJAT!

niin et kunnioitatteko tyttöi joilla on rillit, ja jotka on lyhyit
7620
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

enempää ku muitakaa, mut kyllä ihastuin kerran semmoiseen ja tosi kovasti :)

Äänestä

mitäs kunnioitettavaa niissä on? :D meinasit varmaan että voiko sellaseen tykästyä : kyllä voi.

Äänestä

Jos tyttö ei polta eikä juo viinaa joka viikonloppu, niin voin kunnioittaa sitä.

Äänestä

ihmisillä on kuitenkin usein tapana vaistomaisesti luottaa pitkiin kanssaeläjiin enemmän. Pätee ehkä tyttöihin vielä enemmän kuin poikiin.

Rillienkään vaikutusta ei kovin moni varmaan suostu myöntämään mutta itse olen huomannut kyllä eron siinä, miten minuun suhtaudutaan, jos käytän laseja tai olen käyttämättä. Tai ehkä vaan muutenkin laittaudun huolellisemmin silloin, kun jaksan pistää piilarit.

Äänestä
  • Nämä on tosiaan asioita, joita ei ole tapana sanoa ääneen, mutta: rillejä ei kannata käyttää, ne ovat kyllä varsinaiset poikien karkottimet. Itse en ainakaan voisi seurustella rillejä käyttävän kanssa. (Jos nyt rillit on jossain pöytälaatikossa, niin se ei haittaa, kunhan ne kanssa todella pysyvät pois nenältä.)

    Lyhyys ei minua haittaa, jos ei nyt aivan kääpiö ole.

    Äänestä

  • poikapuolinen kirjoitti:

    Nämä on tosiaan asioita, joita ei ole tapana sanoa ääneen, mutta: rillejä ei kannata käyttää, ne ovat kyllä varsinaiset poikien karkottimet. Itse en ainakaan voisi seurustella rillejä käyttävän kanssa. (Jos nyt rillit on jossain pöytälaatikossa, niin se ei haittaa, kunhan ne kanssa todella pysyvät pois nenältä.)

    Lyhyys ei minua haittaa, jos ei nyt aivan kääpiö ole.

    riippuen silmälasejen muodosta yms. joskus ne ovat mielestäni erittäin seksikkäät.. tulee sellainen fiksu olemus jne. en tiedä mikä niissä on, mutta joillekkin tytöille rillit sopivat kuin nyrkki silmään. eli aika hyvin.

    mutta sitten taas sellaiset pyöreät peruslasit kyllä voivat olla vähän karkoittimet. mutta en kyllä ole lasejen takia koskaan karkuun juossut :D

    Äänestä

Siis kyllä oma tyttöni sai silmälasit ja hän on entistäkin paremman näkösempi ku ennen :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tytttttö kirjoitti:

niin et kunnioitatteko tyttöi joilla on rillit, ja jotka on lyhyit

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu