S-ata kovosta

Mistähän johtunee että tuo kovo näkyy tehtäväpalkissa "irroita laite turvallisesti" kuvakkeena, niinkuin joku kamera usb:ssä? Emo Asus p5nd2-sli ja käyttis XP Pro.
2181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ja tsekkaisin biosista nuo USB ja LAN käynnistykset. Saattaisivat aiheuttaa tuollaista.

Äänestä
  • Miks pitää vastata jos ei asiasta tiedä hevon vitt...eiku häntää?

    Eli:

    1. Käynnistä > Suorita > regedit
    2. Mene HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\nvata

    3. Muokkaa > Uusi > DWORD
    4. Anna nimi: DisableRemovable
    5. Kaksoisklikkaa nimeä, anna arvo 1
    6. Sulje regedit ja käynnistä uudelleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


....................... kirjoitti:

Mistähän johtunee että tuo kovo näkyy tehtäväpalkissa "irroita laite turvallisesti" kuvakkeena, niinkuin joku kamera usb:ssä? Emo Asus p5nd2-sli ja käyttis XP Pro.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu