Olet Microsoftin orja

Tätäkin foorumia valvoo Bill Gates. Jos kirjoitet pahaa Windowsista, niin johan viesti poistuu.

Kaikki Linux-laiset, on aika kerätä syvät rivit ja lähteä taistoon pahan mahtia vastaan. On aika pukea teräksinen haarniska ja kohottaa miekka pahan mahtia vastaan. Joukossa on voimaa ja vielä koittaa vapaus orjuudesta.
4345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kaikki haluavat ehdottomasti käyttää Micro$oftin ohjelmia. He ovat jopa valmiita varastaamaan himoamansa ohjelmat. Bill kyllä yrittää tehdä kaikkensa tuon estämiseksi. On vain asioita, joille jumalatkaan eivät voi mitään.

Äänestä
  • penasta jo hyvin huolissamme niin.

    Äänestä

"kikkioliina", "tavan Pentti Nelonen" mikä lie olet tällähetkellä?

ei tuo sinun kirjoitustyylisi miksikään muutu vaikka toisten nickeillä kirjoitatkin..
tämä lienee taas uusi persoonasi? onkohan sille ominaista halu esiintyä jonakin toisena?

kannattaisi todella harkita jonkin kaltaista lääkitystä ennen kuin pahemmaksi menee jos nyt enää mitään on tehtävissä.

Äänestä

jonka kukkaroon ei kilise jos mainostajaa saa mollata vapaasti. se sananvapaudesta kunhan mammonaa kilahtelee pankkitilille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puusilima_ kirjoitti:

Tätäkin foorumia valvoo Bill Gates. Jos kirjoitet pahaa Windowsista, niin johan viesti poistuu.

Kaikki Linux-laiset, on aika kerätä syvät rivit ja lähteä taistoon pahan mahtia vastaan. On aika pukea teräksinen haarniska ja kohottaa miekka pahan mahtia vastaan. Joukossa on voimaa ja vielä koittaa vapaus orjuudesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu