cokis vessan puhdistuksessa

Hello!
Wc-pöntössämme on jotain karstaa vedenpinnan alla ja kysyisinkin onko totta, että cokis pöntössä yön yli voisi liuottaa sen pois? Oon nähnyt jossain ohjelmassa tuota keinoa käytettävän, mutta onkohan se ihan huuhaata??
3979
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sillä siisti-ohjelmassa laittoivat kokista pönttöön ja puhdasta tuli. Kokeile, ei se kokis-pullo niin paljoa maksa.

Äänestä

neet, että siellä käytetään auton ikkunoiden pesussa coca-colaa.

Joten on se melkoinen aine ihmisen mahalle.

Äänestä
  • Se on myös hyvä ruosteen irrotin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


zzz123 kirjoitti:

Hello!
Wc-pöntössämme on jotain karstaa vedenpinnan alla ja kysyisinkin onko totta, että cokis pöntössä yön yli voisi liuottaa sen pois? Oon nähnyt jossain ohjelmassa tuota keinoa käytettävän, mutta onkohan se ihan huuhaata??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu