Luikero

Mul on Nordican Eliminatorit ja ratio 15.8. Ne kääntyi tosi herkästi ennen huoltoa.Nyt ne ohjaa tosi pahast.Voiko kanttien teroitus(pohjan hionta) olla noin raju muutos.Auttaako jos siirtää siteitä eteemmä.
1461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä tosiaan voi kanttien hionta vaikuttaa.

Ei osaa tän perusteella muuta kun suositella uutta hiontaa. Uskallatko sanoa missä mestassa suksesin huollatit? Kunnon koneita on olemassa mutta osaaminen on aina kysärimerkki... Wintersteigerin "tietokoneohjattuja" koneita on muutamassa paikassa Suomessakin ja niillä ei ole minusta ainakaan vaarana että hioja ei osaa hioa kantteja oikeeseen kulmaan. Mutta tietty jos lataaja ei ossa ladata oikeeta hiontasoftaa niin sutta tulee...

Missä suunnalla asustat? Wintersteigerin kunnollisia koneita ja hiontaosaamista on ainakin Hesassa, Lahdessa, Oulussa, Levilläja Tahkolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bembsu kirjoitti:

Mul on Nordican Eliminatorit ja ratio 15.8. Ne kääntyi tosi herkästi ennen huoltoa.Nyt ne ohjaa tosi pahast.Voiko kanttien teroitus(pohjan hionta) olla noin raju muutos.Auttaako jos siirtää siteitä eteemmä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu