..hiihtolomalla. Miten teillä? Mummi ja ukki vaan loukkaantuvat herkästi, jos lapsenlapset ei halua sinne.
15v ei lähde
mummolaan..
2999
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Teinit ovat sellaisia. Mikään ei kiinnosta, mikään ei huvita ja kaikki on yhtä paskaa. Muistan itsekkin että en halunnut sukulaisia hirveästi tapailla teininä, mutta nyt myöhemmällä iällä harmittaa, että ei ole yhteyksiä pidetty kaikkiin tarpeeksi hyvin.
Meillä eivät enää halunneet lähteä mökillekkään sukulaisjuhliin vaan esittivät kaksoset kiltisti sohvalla aamulla kun olisi pitänyt jo autoon rientää että eivät lähde. Eipä siinä auttanut lahjonnat tai pakottamiset kun aikataulu oli tiukoilla. No onneksi pojat ovat siistejä ja osaavat olla keskenään kotona muutaman päivän, mutta vähän oli tosiaan siellä juhlissa vaikee selittää että teinihormonien mylläyksestä eivät tulleet vaan jäivät angstaamaan.
Kyllä ne ukki ja mummi varmasti ymmärtää jos hän ei nyt halua lähteä.
asian sillä, että olemme perheenä kuitenkin käyneet tapaamassa isovanhempia. Nuorempi lapsemme viihtyy siellä hyvin, niin hän on ollut sitten useamman päivän isovanhempien ilona.