Menimme viikon matkalle Hurghadaan ja otimme täysihoidon Al in.Kävimme jeeppisafarilla kuljimme eri paikoissa ja otimme aurinkoa.Ihmetystä herätti kun Suomessa olen jo vuosia tarvinnut vahvoja lukulaseja mutta muutaman päivän kuluttua matkalla huomasin että en tarvinnut laseja ollenkaan pienenkin tekstin näin ihan hyvin.Suomessa oltuamme muutaman päivän niin lukulasit olivat taas tarpeen.Ihmettelenkin mikä vaikutti näön parantumiseen onko muilla samoja kokemuksia.
Mikä vaikutti?
ruskearinta
2713
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minäkin kävin jeeppisafarilla ja huomasin että beduiineilla ei ollut silmälaseja olet varmaankin syönyt jotain heidän ruokaa joka on parantanut näköäsi.
Joo näin on. Auringon valon voimakkuus on paljon suurempi ja lukeminen onnistuu ilman lasejakin. Muista kuitenkin suojata silmäsi liialta valolta aurinkolasein. Joskus täällä Suomen suvessakin onnistuu lukemaan ilman laseja.