Miksiköhän palvelimet

viruksia kiinni ??, vaan antavat mennä valtoimenaan suojaamattomiin tietokoneisiin, miksi näin??. Luulisi olevan kaikkien käyttäjien etu kun palvelimet suodattaisi ohjelmat puhtaaksi, mitä maailmalta tulee.
4277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ollenkaan virustorjuntaohjelmia, silloinhan virukset pysähtyis siihen palvelimeen, eikä leviäisi ympäriinsä?

Äänestä
  • Sonera ainaski suodattaa roskapostia.

    Äänestä


käyttävät virusimurikäyttöjärjestelmiä. Sitten kitisevät viruksista. Lopuksi vielä vaativat että jonkun muun pitäisi hoitaa heidän ongelmansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eivät nappaa kirjoitti:

viruksia kiinni ??, vaan antavat mennä valtoimenaan suojaamattomiin tietokoneisiin, miksi näin??. Luulisi olevan kaikkien käyttäjien etu kun palvelimet suodattaisi ohjelmat puhtaaksi, mitä maailmalta tulee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu