Ostin...

..Anttilasta nahkatakin ja samettihousut.
Ettepä enää voi tuulipuvuksi sanoa vaikka velkaa asunnosta onkin!
1162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Loppuvuosi meneekin makaronia ja
tonnikalaa syödessä. Kun ei ole tv-lupaan
varaa, niin kuunnellaan radiosta korkotilannetta.
Jospa vaikka korot laskisi, niin saisi lapsetkin
uudet lapaset ensi talveksi.(UFF:n vaatteet
kun on niin pirun kalliita..)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ent.tuulari kirjoitti:

..Anttilasta nahkatakin ja samettihousut.
Ettepä enää voi tuulipuvuksi sanoa vaikka velkaa asunnosta onkin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu