Mitähän maksaa taksilla Sheremetyevolta keskustan hotelliin? Jotain vinkkejä kaipailisin (jos niitä on) taksin saantiin kentältä. Hotellin oma auto tulisi hakemaan mut kentältä 2550 ruplalla. Bussi metrovaihtoehtoa en harkitse.
taksi kentältä
3
1074
Vastaukset
- Novy.most
Taksin tarjoajia tulee vastaan heti kun tulee ulos. Virallisesti taksi kuulemma maksaa keskustaan 2500 ruplaa (yli 70 euroa vai paljon se nyt on) mutta itse pääsin halvemmalla, tinkasin nääs 35-50 euroon. Eurotkin näytti käyvän maksuvälineenä.
Aikaa keskustaan taksilla meni reilu puoli tuntia -kolme varttia, kun ei ollut ruuhkaa.
Bussilla ja metrolla en itsekään päässyt vaikka yritin katsella sitäkin vaihtoehtoa. Taksi on siis paaaaaljon helpompi. Ehkä sitten jos on minimibudjetilla liikkeellä ja aikaa on rutkasti. Eikä hirveesti kantamuksia.
Muuten metro on tosi kätevä, kunhan katsoo tarkkaan mille linjalle suunnistaa ja mihin suuntaan pitää vaihtaa asemaa, kun siirtyy linjalta toiselle.
Nový most - ehdottomasti
hyvä hinta ja turvallista käyttää hotellin autoa
- timofei
Hae netistä transfer-palvelu ja säästä! Saat kuljetuksen puoleen hintaan hotellin kuljetuksen hinnasta.
Tässä yksi osoite: http://www.waytorussia.net/Services/Car/TransfersMoscow.html
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.854950- 932553
- 412536
- 1972361
- 1331929
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj241851- 1781560
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161461Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3501251Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51169