Jos ja kun nettipokeri pian kielletään Suomessa, tulette huomaamaan, että se on kukkaroillenne pelkästään hyväksi.
Tein empiirisen tutkimuksen, jossa pelasin 5 tuntia RAY:n pokeriautomaattia Kouvolan Anttilassa ja tämän jälkeen, vastaavilla panoksilla, nettipokeria ulkomaisella pelisaitilla.
Viiden tunnin RAY:n automaatin pelaamisen jälkeen olin n. €70 tappiolla.
Vastaavan nettipokerisession jälkeen olin n. €1700 tappiolla.
Tästä voidaan päätellä, että RAY:n pelien ns. takaisinmaksuprosentti on HUOMATTAVASTI suurempi kuin laittomilla nettipokerisaiteilla.
Kannattaisi lopettaa nettipokeri heti, eikä vasta sitten, kun se kielletään.
Tein empiirisen tutkimuksen, jossa pelasin 5 tuntia RAY:n pokeriautomaattia Kouvolan Anttilassa ja tämän jälkeen, vastaavilla panoksilla, nettipokeria ulkomaisella pelisaitilla.
Viiden tunnin RAY:n automaatin pelaamisen jälkeen olin n. €70 tappiolla.
Vastaavan nettipokerisession jälkeen olin n. €1700 tappiolla.
Tästä voidaan päätellä, että RAY:n pelien ns. takaisinmaksuprosentti on HUOMATTAVASTI suurempi kuin laittomilla nettipokerisaiteilla.
Kannattaisi lopettaa nettipokeri heti, eikä vasta sitten, kun se kielletään.
Vastaukset 8
Vanhimmat
pelaist aivan liian suuressa pöydässä kun noin paljon hävisit. Pelaa pienissä pöydissä kuten minäkin helppoa taskurahaa. eli fixed limit ei no limit
pelit loppuvat,minulle se on ollut hyvää ajankulua.ensimmäisenä vuotena maksoin pelaamisen ilosta.nykyään saan aina silloin tällöin vähän palautusta.eiköhän samalla kun omalla rahalla pelaaminen kielletään,voitaisi rajoittaa matkavaluutta eurooppaan esim. sataan euroon.samoin kun viinassakin,on tapahtunut ihme nuoriso juo vähemmän kuin ennen,tehdään asia vähän mystisemmäksi,niin eiköhän täällä limingassakin rattaanaisat ole maassa kun yrittäjällä on myytävää,pystyssä kun tavara on loppu.ja pelata saa,vaikka pikku punssissa.voipi vaan olla tekopakka.
hyvä vitsi joo. suomalaiset ovat maailman parhaita nettipokerissa. valtion tulee edesauttaa vieläkin taitavampaan pelaamiseen, niin saadaan ulkomaalaisten rahat tänne suomeen.
Pokeri on uhkapeliä jossa pelaajat pelaavat toisiaan vastaan. Pelinjärjestäjä ottaa jokaisesta pelatusta potista oman osuutensa eli raken, mutta muuten raha vaihtaa omistajaansa pelaajien välillä. Näin ollen aina kun sinä voitat/häviät, niin se on pois/lisää muilta pelaajilta.
Pokeri on todellinen poikkeus muihin uhkapeleihin verrattuna, sillä siinä voi tulla oikeasti voittavaksi pelaajaksi. Vaikka pelaisit 8 tuntia päivässä lottoa, automaatteja, kenoa, rulettia jne. niin pidemmän päälle häviät rahasi pois.
Nettipokeria pelaavista ihmisistä vain noin 5-10% pelaa voitollista peliä. Tarkkaa arviota on luonnollisesti vaikea tehdä. Voit parantaa huomattavasti todennäköisyyttäsi kehittyä voittavaksi pelaajaksi lukemalla pokerikirjallisuutta, tutkimalla omaa peliäsi sekä hiomalla henkisiä ominaisuuksiasi. Pokeripelurin yksi tärkeimmistä ominaisuuksista on kärsivällisyys ja hermojen hallinta. Tunteiden ei pidä antaa vaikuttaa omaan peliin, esim. suuren hävityn potin jälkeen aloittelija luopuu ällistyttävän helposti myös lopuista rahoistaan yrittäessään kuitata kärsittyä tappiota.
*****************************
http://www.pokerinaama.com
http://www.adressit.com/nettipokeri
Onneksi on juuri sinun kaltaisia pelaajia pokeripöydissä. Siihenhän se koko homma perustuu, että paremmat vievät huonommilta rahat pois kuleksimasta..=)
Viestissä oli yksi maininta mikä kertoo kaiken. Kouvola. Ylä-kymiläinen, kukapas muu voi olla noin urpo.
korvat heiluu hahaha looser UGH! btw opettele pelaamaan kolikkoautomaatteihin riippuvainen ollut menneisyydessä ja voin sanoa että pokeri tuo,kolikkoautomaatit ei!