miten

laitteet asentaa ja liittää toisiinsa kun haluan nauhoittaa vhs-laitteellani ohjelmia digi-boxin kautta?
eli miten nämä scart-liitännät pitää laittaa?
-vhs
-tv
-digi boxi
7339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

totta,en tosiaankaan enään viitsi vastata noin tyhmään,tostahan nyt löytyy tietoa melkein joka sivulta jos edes vähänkin viitsisit vaivautua

Äänestä
  • Ollaan vain kohteliaita ja autetaan toisiamme eikös niin?

    Äänestä

  • Kysymyksiä kirjoitti:

    Ollaan vain kohteliaita ja autetaan toisiamme eikös niin?

    toi mun mielestäni lähentelee jo tyhmyyttä ettei nyt muutamaa johtoa osaa yhdistää

    Äänestä

  • Eipä kerrottu laitetaanko mikä liitin in ja mikä out liittimeen. Joillekkin päivänselvyys mutta joillekkin ei.

    Äänestä

Antenni---> Digibox----> Nauhuri----->TV

Scart: Digibox----> Nauhuri----->TV
Scart: Digibox------------------>TV

Digiboksin ohjelmlähde nauhurin kanavista
A2 tai L2.... merkistä ja kytkennästä riippuen.

Äänestä
  • kun tv.ssä on vain kaksi scart liitintä ja dvd-laite tarvitsee yhden?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pitää.... kirjoitti:

laitteet asentaa ja liittää toisiinsa kun haluan nauhoittaa vhs-laitteellani ohjelmia digi-boxin kautta?
eli miten nämä scart-liitännät pitää laittaa?
-vhs
-tv
-digi boxi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu