hinnat nousee

kun kansa uskoo mitä sille syötetään, nyt ovat välittäjät ja pankit olleet äänessä ja kapelimestareina, näin kun jatketaan niin hyvä on olla minun, te pysytte töissä ja olette työnantajan (eli minunkin) ulkoilutusnarussa ja sillä selvä.

hyvää jatkoa ja eläkää ihmisiksi.

ps.asiakas on niin pitkään oikeassa kun on myyjän kanssa samaa mieltä.
2431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

nähnytkään. Vai lasketko työkkärin mamman ja sossun tantan työnantajaksi?

Äänestä
  • se nyt vaan on niin että orjat tuolla painaa töitä ja minä tässä kerään rahat.

    luuletko että kaikki työnantajat ovat jotenkin riippuvaisia sinusta ja muista jotka antavat työpanoksensa sen takia jotta me voimme tienata?

    ei se niin mene, sinä teet tuottavan työn ja minä kerään hedelmät...ihan sama kuin se että sinä sait ruman akan ja minulle vain siunaantui se nätti....katsos elämä on joillekin sitä mitä sen pitää olla eli I.H.A.N.A.A !!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


niin pitkään kirjoitti:

kun kansa uskoo mitä sille syötetään, nyt ovat välittäjät ja pankit olleet äänessä ja kapelimestareina, näin kun jatketaan niin hyvä on olla minun, te pysytte töissä ja olette työnantajan (eli minunkin) ulkoilutusnarussa ja sillä selvä.

hyvää jatkoa ja eläkää ihmisiksi.

ps.asiakas on niin pitkään oikeassa kun on myyjän kanssa samaa mieltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu