No nyt se sitten iski! Oksennustauti. Heräsin aamulla älyttömään päänsärkyyn, otin Burana 800:n, ruokin lapsen ja jatkettiin unia. Herättiin klo 10, edelleen särkee päätä ja yrjö lentää. Päättelin, että kyseessä ei olisi norovirus, koska ei mulla mahaan koske. Mitenkähän lasta voisi suojata tartunnalta? Vaikuttaa aika todennäköiseltä, että hän saa tartunnan, vaikka oonkin ahkera pesemään käsiä.
Harmi homma, ja lapsen isä on tietysti taas niin paljon töissä, että hoitoapuakaan ei saa. Jospa se tästä.
Harmi homma, ja lapsen isä on tietysti taas niin paljon töissä, että hoitoapuakaan ei saa. Jospa se tästä.
Vastaukset 2
Vanhimmat
vatsatauti..Iski tosi kovana.Ensin minä aloin oksentelemaan.Sitten tunti siitä rupes poika 10kk oksentelemaan..Koko yö meni multa wc.ssa.
Se oli sellanen molemmista päistä.Olin niin heikkona aamuyöstä että piti sanoa ukolle ettei lähde töihin, en jaksa hoitaa lasta.Isi sitten pesi lähes koko päivän lattioita kun poika oksenteli, hoiti lasta ja teki mulle ruokaa(jota en pystyny syömään).
Kyllä lapsenhoito on tosi hankalaa, kun on itse kipeänä.
Ihmettelen vähän tätä mieletöntä päänsärkyä, kuuluuko tämäkin oksennustautiin?? Muuten olo olisi siedettävä.