Hei kaikki Australiassa olevat au pairit,
olisi mukava kuulla hieman kokemuksianne maasta. Millaista siellä on työskennellä, vapaa-ajan viettomahdollisuudet? Saako ystäviä helposti?
Millainen kaupunki Sydney on elää ja oleskella? Millaisia ihmiset yleisesti ovat jne?
Kiitos! :)
Australian au pairit ?
3
696
Vastaukset
- ja vielä
Millainen hintataso siellä on? Ostokset, eläminen..onko edullista vai kallista?
- australiassa au pairina
hei!
ma oon itse ollut taalla au pairina 2 kk..sydneyssa siis. Tyoskenteleminen taalla on siistia, riippuu tietenkin ihan siita minkalaisen perheen saat..
vapaa-ajan vietto mahdollisukksia loytyy kylla paljon. ystavien saaminen riippuu siita mista niita etsit..suomalaisa au paireja on aika paljon! :) kylla taalla helposti ihmisiin tutustuu..pitaa vaaan itse olla ahkera sen suhteen.
Sydney on kaupunkin ihana..shoppailtavaa loytyy :p aussit on rentoja, ystavallisia..
ootko tanne siis tulossa?Millon?
varmatsi tuut taalla viihtymaan! :)
jos haluut lisatietoa voit mailata [email protected] - lamington
sydney on kaupunkina mahtava. kaikki on lähellä. rantaa, luontoa, maaseutua, kaupunkia, yms. mun oma au pair kokemukseni täällä on ollut hyvä. tuntuu haikealta lähteä tässä jokusen viikon päästä, mutta toisaalta odotan jo kovasti sitä että pääsen matkustamaan ja näkemään lisää australiaa. kavereita sain paljon, ensin perheen kautta, sitten kavereiden kautta ja ulkona käydessa aina tutustuu.
hintatasoltaan sydney on joidenkin asioiden suhteen halpa, joidenkin suhteen kallis. asunnot on kalliita ja vuokrat korkeita, mutta au pairina siitä ei ole huolta. vaatteiden sanoisin olevan jokseenkin halvempia, alkoholi hieman halvempaa, klubeilla käyminen aika samanhintaista kuin suomessa.
jos sua työpaikka kiinnostaisi niin täältä vapautuisi työ parin viikon päästä kolmostyttöjen vahtina ja au pairia tarvitaan nyt kipeästi! jos kiinnostaa tietää lisää, mailaa [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1192532
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau391772Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.221602- 1291488
- 681273
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3481184Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?701128- 891035
- 88905
- 123871