Australian au pairit ?

kokemukset

Hei kaikki Australiassa olevat au pairit,

olisi mukava kuulla hieman kokemuksianne maasta. Millaista siellä on työskennellä, vapaa-ajan viettomahdollisuudet? Saako ystäviä helposti?
Millainen kaupunki Sydney on elää ja oleskella? Millaisia ihmiset yleisesti ovat jne?

Kiitos! :)

3

685

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja vielä

      Millainen hintataso siellä on? Ostokset, eläminen..onko edullista vai kallista?

    • australiassa au pairina

      hei!
      ma oon itse ollut taalla au pairina 2 kk..sydneyssa siis. Tyoskenteleminen taalla on siistia, riippuu tietenkin ihan siita minkalaisen perheen saat..
      vapaa-ajan vietto mahdollisukksia loytyy kylla paljon. ystavien saaminen riippuu siita mista niita etsit..suomalaisa au paireja on aika paljon! :) kylla taalla helposti ihmisiin tutustuu..pitaa vaaan itse olla ahkera sen suhteen.
      Sydney on kaupunkin ihana..shoppailtavaa loytyy :p aussit on rentoja, ystavallisia..
      ootko tanne siis tulossa?Millon?
      varmatsi tuut taalla viihtymaan! :)
      jos haluut lisatietoa voit mailata [email protected]

    • lamington

      sydney on kaupunkina mahtava. kaikki on lähellä. rantaa, luontoa, maaseutua, kaupunkia, yms. mun oma au pair kokemukseni täällä on ollut hyvä. tuntuu haikealta lähteä tässä jokusen viikon päästä, mutta toisaalta odotan jo kovasti sitä että pääsen matkustamaan ja näkemään lisää australiaa. kavereita sain paljon, ensin perheen kautta, sitten kavereiden kautta ja ulkona käydessa aina tutustuu.

      hintatasoltaan sydney on joidenkin asioiden suhteen halpa, joidenkin suhteen kallis. asunnot on kalliita ja vuokrat korkeita, mutta au pairina siitä ei ole huolta. vaatteiden sanoisin olevan jokseenkin halvempia, alkoholi hieman halvempaa, klubeilla käyminen aika samanhintaista kuin suomessa.

      jos sua työpaikka kiinnostaisi niin täältä vapautuisi työ parin viikon päästä kolmostyttöjen vahtina ja au pairia tarvitaan nyt kipeästi! jos kiinnostaa tietää lisää, mailaa [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      149
      6441
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      3848
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      132
      3014
    4. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      44
      2946
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      2796
    6. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2136
    7. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      271
      1968
    8. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      51
      1898
    9. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      35
      1750
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      1736
    Aihe