Pystyykö kaapelikortin siirtämään?

Tyhmä kysymys.

Jos omalle kaapelikortille on auki kanavat (esim. canal plus) niin voiko sen ottaa mukaan vaikka kaverin luo , laittaa hänen digiboksiinsä ja katsella näitä kortilla olevia kanavia. Vai voiko katsella vain omasta digiboksista?
2375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voi katsoa ihan mistä boksista tahansa, kunhan katselupaikka sijaitsee saman kaapelioperaattorin alueella.

Äänestä
  • No niin, nyt voi katsella siis porukalla futista ensi viikonloppuna isommassa kämpässä, kun on vielä nuo tutustumistarjouskavanat jonkin aikaa auki. :-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


odkeou kirjoitti:

Tyhmä kysymys.

Jos omalle kaapelikortille on auki kanavat (esim. canal plus) niin voiko sen ottaa mukaan vaikka kaverin luo , laittaa hänen digiboksiinsä ja katsella näitä kortilla olevia kanavia. Vai voiko katsella vain omasta digiboksista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu