Posliinimaljan korjaus, missä?

Rikoimme vanhan posliinimaljan ja olemme yrittäneet etsiä sille osaavaa korjaajaa. Sen verran olemme saaneet selville että Helsingissä on joku pätevä, mutta nimeä tai yhteystietoja emme ole onnistuneet mistään löytämään. Onko kellään tietoa?

Jos pätevä korjaaja löytyy Turun seudulta, vielä parempi.
1265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Käy kysymässä vanhempaa posliinia myyvissä liikkeissä, posliini malausta harjoittavissa liikkeissä, antiikkiliikkeissä tai huutokaupoissa. Niistä varmasti löytyy tietoa korjaajista Turun seudulla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Halkio kirjoitti:

Rikoimme vanhan posliinimaljan ja olemme yrittäneet etsiä sille osaavaa korjaajaa. Sen verran olemme saaneet selville että Helsingissä on joku pätevä, mutta nimeä tai yhteystietoja emme ole onnistuneet mistään löytämään. Onko kellään tietoa?

Jos pätevä korjaaja löytyy Turun seudulta, vielä parempi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu