Miten baareissa toimitaan?

Eipä ole koskaan tullut käytyä homobaarissa. Kiinnostaisi kyllä, mutta vähän jännittää. Onko yleistä mennä homobaariin yksin vai naureskellaanko minulle päin naamaa, jos nojailen siellä yksinäni tiskiin? Heteropaikoissahan kaikki käyvät kavereiden kanssa, niin minäkin, mutta ei olo noita homokavereita.

Ja toinen kysymys. Joudunko koko illan nököttämään yksinäni vai tuleeko kundit juttelemaan toisilleen ihan noin vain. Olen ihan komea.

Vastaisiko joku kiltti?
92544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Nyt on aika rikkoa käsityksiä. Helsingin homopaikat, esim. Herkules, joka on niistä miehekkäämmille, dtm on kanoille, on tunnelmaltaan aika epämiellyttävä. Kyyläys, esiintyminen, kyvyttömyys todelliseen kommunikaation, tuo kaikki on erittäin konkreettista ja käsinkosketeltavaa. Yksinäistäkin väkeä siellä käy, mutta useimmat on paatuneita "baarihomoja", jotka viettävät siellä joka viikonlopun.

Jos oikeasti haluaa tutustua johonkin, elävä elämä ja vaikka netti on parempi. Nuorille suosittelen www.qruiser.com.

Äänestä
  • oon aika monta kertaa käynyt Dtm:ssä, eikä se tosiaankaan ole millekään kanoille. Se on nuorekas paikka, jossa sitäpaitsi käy jonkin verran hetskujakin. Tunnelma Dtm:ssä on aina ollut ihan jees, vaikka mitenkää laajaa kokemusta mulla ei ole. Mutta ihminenhän luo usein käsityksensä parin esimerkin perusteella.

    Äänestä

  • EIKÖHÄN ole niin, että SUURIN OSA HOMOMIEHISTÄ käy tavallisissa (=muu kuin hokobaari) rafloissa. JA SIELTÄ SITÄ SEURAA LÖYTYY. Ehkä siinä vähän tunnustellaan kiinnostusta (miesten väl.kiinnostukseen).

    KUN ON 10 paukkua ottannut niin ei ole varmaan onkelmaa saada MIESSEURAA.

    Äänestä

  • mene tav diskoon kirjoitti:

    EIKÖHÄN ole niin, että SUURIN OSA HOMOMIEHISTÄ käy tavallisissa (=muu kuin hokobaari) rafloissa. JA SIELTÄ SITÄ SEURAA LÖYTYY. Ehkä siinä vähän tunnustellaan kiinnostusta (miesten väl.kiinnostukseen).

    KUN ON 10 paukkua ottannut niin ei ole varmaan onkelmaa saada MIESSEURAA.

    Totta, mutta tavallisia baareja ja ravintoloitakin on niin montaa sorttia...

    Äänestä

  • gay-79 kirjoitti:

    oon aika monta kertaa käynyt Dtm:ssä, eikä se tosiaankaan ole millekään kanoille. Se on nuorekas paikka, jossa sitäpaitsi käy jonkin verran hetskujakin. Tunnelma Dtm:ssä on aina ollut ihan jees, vaikka mitenkää laajaa kokemusta mulla ei ole. Mutta ihminenhän luo usein käsityksensä parin esimerkin perusteella.

    No jaa, jotkut on ehkä hieman sokeita tai jäävejä puhumaan dtm:n asiakaskunnan miehekkyysasteesta, mutta kyllä se kotkotus ainakin kuuluu naapurikortteleihin saakka ja illalla sitä puuteria, poskipunaa ja huulikiiltoa on koko Iso-roban asfaltti täynnä...

    Äänestä

  • parimetrinen kirjoitti:

    Totta, mutta tavallisia baareja ja ravintoloitakin on niin montaa sorttia...

    Kunhan se EI OO keskiolutRÄKÄLÄ. Niissä käy syrjäytyneet (Tony Halmeen kannattajat), jotka HUONOA ITSETUNTOA paikatakseen möliseen tappouhkauksia FIKSUILLE HOMOILLE. Miksei myös ulkomaalaisillekin...

    Äänestä

Älä huoli tosiaankaan. Sinne sekaan vaan. Ehkä se on hiukan erilaista kuin heterokuppiloissa, mutta jos sua tuijotetaan, niin ota se kohteliaisuutena. Varmasti joku tulee juttelemaan, jos näkee sut yksin ja seuraakaipaavana - siis ei myrtsinä nurkassa. Yritä rentoutua ja hymyile vähän. Ja jos näet jonkun kivan kannattaa yrittää lähestyä. Totta kai saattaa tulla takkiin, mutta älä siitä välitä vaan jatka hymyilemistä.

Äänestä
  • Varmasti joku lähestyy... niin varmaan, mutta melko varmasti se on myös hyvin kännissä ja hyvin vakioluuhaaja. Ja varmistaudu siihen, että 98% läsnäolijoista haluaa elämäänsä vain lyhyttä kertaseksiä, ei missään tapauksessa mitään vakavampaa!

    Äänestä

  • lankinen-kolotaka kirjoitti:

    Varmasti joku lähestyy... niin varmaan, mutta melko varmasti se on myös hyvin kännissä ja hyvin vakioluuhaaja. Ja varmistaudu siihen, että 98% läsnäolijoista haluaa elämäänsä vain lyhyttä kertaseksiä, ei missään tapauksessa mitään vakavampaa!

    No, eipä ole minun tarvinnut siellä yksin olla ellen ole tahtonut. On ollut yrittäjiä laidasta laitaan. Hyvänkin näköisiä. Eikä kaikki suinkaan ole olleet änkyräkännissä tai pelkän seksin perässä. Ehkä oma asenteesi on valmiiksi niin vialla, ettet edes kykene näkemään kuin sen, minkä haluat. Pientä positiivisuutta peliin, niin illasta voi tulla hyvinkin miellyttävä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ujo nuorimies kirjoitti:

Eipä ole koskaan tullut käytyä homobaarissa. Kiinnostaisi kyllä, mutta vähän jännittää. Onko yleistä mennä homobaariin yksin vai naureskellaanko minulle päin naamaa, jos nojailen siellä yksinäni tiskiin? Heteropaikoissahan kaikki käyvät kavereiden kanssa, niin minäkin, mutta ei olo noita homokavereita.

Ja toinen kysymys. Joudunko koko illan nököttämään yksinäni vai tuleeko kundit juttelemaan toisilleen ihan noin vain. Olen ihan komea.

Vastaisiko joku kiltti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu