onko mitään tosi hyviä paikkoja joissa kannattaa tehdä ostoksia? lähinnä vaatteita,kenkiä,laukkuja... onko kauheen kallista?
Vastaukset 4
- valitettavasti
Iso-Britanniako olis se paikka mistä kannattais ostaa jotain vaatteita tai kenkiä kun siellä on niin kallista ja samat saa muualtakin.
- .....
Eipä oikein ole. Edinburgh ei ole mikään shoppailijan unelmakaupunki. Vähän (mutta vain vähän!) parempi on Glasgow, joka on tunnin junamatkan päässä Edinburghista.
- Nimetön
Edissa ei niinkään, mutta ellei alle tunnin junamatka rasita, niin suosittelen piipahtamaan Glasgow´ssa! Se on shoppailijan paratiisi :)) Edissä voisi potentiaalisia olla mm. Leithin ostoskeskus(satamassa, missä on myös kuningattaren M/S Britannia) ja tietenkin Harvey Nicolson ellei pikkurahasta ole puute. Myös Princes streetin alkupäässä olevasta Frasieristä voi löytää edullisia merkkiostoksia. Itse ostin sieltä DKNY:n laukun, joka oli 20 puntaa halvempi kuin Glasgowssa (tosin valikoima on paaljoon suppeampi). Olen menossa sinne TAAS kesäkuun alussa. IHANAA :)
Ei mikään shoppailijan paratiisi, mutta yli kilometrin pituinen princes Street tarjoaa monta erilaista kauppaa ja Vanhassa Kaupungissa High Street on katsomisen arvoinen. George Street on Princes Streetin vieressä ja kalliimpi katu.
Kauppakeskusia löytyy esim Princes Streetin päädyssä St. James Centre, Stockbridge'llä on paljon kirppiskauppoja, joissa on halvalla hyväkuntoisia vaatteita ja hirveän paljon kirjoja ja cd:tä yms. Siellä vierailin usein...
Princes Streetiltä lähtee busseja joka suuntaan ja niitä menee usein. Siksi kannattaa tsekata vähän kauempana oleva Fort Kinnaird, joka on ISO kauppakeskussysteemi. Tosin itse kävelin sinne, mutta tuskin kukaan muu haluaa seikkailla sillä tavalla ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.922919Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt462406Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.431176- 371017
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,153869Paikallinen autokorjaamo
Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi9744Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä227742Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?587102 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk48648- 46603