hei.
olisin erittäin onnellinen jos joku tietäisi kertoa, mistä tampereella voi ostaa platinasormuksia? tarkoitus olisi löytää miehelle platinasormus vihkisormukseksi, sileä, puolipyöreä...
ja tietysti, jos olisi myös hintaa kertoa, niin kiitos!!!
platinasormuksia tampereelta
4
1356
Vastaukset
- tampereella
Ainakin Suokko Hämeenkadulla myy platinasormuksia.
www.suokko.com -> "Halusitpa keltakultaa, valkokultaa, punakultaa tai platinaa, voit valita siihen seitsemästä pintakarkeudesta ja 9 eri profiilista 3.5 mm aina 8 mm leveyteen. Istuta niihin haluamasi määrä timantteja joko pyöreitä tai princess hiontaisia. Kaikkien mallien hinnat ja vaihtoehdot ovat esillä www.kihlasormukset.com"
Hintaa (ja painoa) platinaisella sormuksella on todella paljon enemmän kuin esim. valkokultaisella sormuksella, mutta käyhän katsomassa joko liikkeessä tai tuolla www-sivulla.- tiedosta kiitollinen
kiitos!
trella on muitakin liikkeitä, tiedän koska joskus häämessuilla kyselin... olen vain tietysti hukannut liikkeiden nimet!
- Tarkka euro
Kultakeskuksen tehtaanmyymälässä Hämeenlinnassa myydään platinasormuksia ja tarvittaessa tehdään. Ovat jopa puolet Suokon sormuksia halvempia! Kannattaa käydä kysymässä.
- Sormusfriikki
Nyt täytyy vähän puolustella Suokkoa, vaikka en kyseisessä liikkeessä ole koskaan edes käynytkään.
Kultakeskuksella on varmasti edullisemmat sormukset kuin Suokolla, mutta siihen on syynä esim. timanttien laatuero. Suokolla käytetään erikoishiontaisia Hearts & Arrows-timantteja, joissa on tavallista briljanttia upeampi hionta. Jos timanttien koko tai laatu tai loiste ei ole niin tärkeää, on ihan järkevää mennä Kultakeskukseen, mutta jos haluaa erikoisempaa ja uniikimpaa, on Suokko järkevämpi paikka. Tietysti nyös valmistusvolyymi vaikuttaa hintaan. Kultakeskus tekee sormuksia ympäri Suomen moniin liikkeisiin useampia kappaleita, Suokon sormuksia taitaa saada vain omasta liikkeestä (lukuunottamatta www.kihlasormukset.com-sormuksia)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981030- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648