luin ilo uutisen aamun lehdestä utti on lähdössä pois toivon sydämmeni pohjasta että hänet valitaan kuusankosken johtoon tietysti käy sääliksi niitä kun ovat jo kärsineet paljon kun tehdas lopettettin OTAN OSAA TULEVALLE KÄRSIMYKSELLENE!
terve menoo
VALITKAA
81276
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
pidetään peukkuja Utille...
Pitää kovasti ruveta vaan kehumaan...Siten on muutama virkamies vaihtanut kuntaa ennenkin.
Eikös nämä tempaukset ja ideat sekä käyttäytyminen olekin olleet parhaasta päästä?
että heitä rangaistaan tällä tavalla?
Ja mitä hyvää imatralaiset ovat tehneet, että heille käy näin?
nimim: Entinen kuusaalainen.
Veikkaisin lähtöhaluja tulleen Luukkasen siirtymisestä hallituksen johtoon. Komin ja Urpalaisen avioliittossa tuli ero viimein. Vuosikymmenen paras tapahtuma Imatralla. Nyt uudet tuulet alkavat puhaltaa. Näin on jo aistittavissa.
Minä taas veikkaisin, että Utti ei lähde ja pahimmassa tapauksessa sille sorvataan palkankorotus.
Suotavaa olisi, jos myös se meidän Anna-leena saataisiin lähtemään, vaikka sen Utin mukaan. A-L kun ei ole saanut mitään hyvää aikaan.
On aivan normaalia, että virkamiehet ja naiset hakevat uusia paikkoja. Periaatteessa muutenhan kunnissa poljettaisiin paikallaan. He samalla mittaavat omia mahdollisuuksiaan. Uusien henkilöiden tulo kuntaan tietää aina uusia ajatuksia. Kun virat täytetään sisäisesti, niinkuin meillä on tehty, pääsee syntymään ihmeellisä päätöselimiä, joilla ei ole äänestäjien antamaa valtaa. Pitää muistaa ketkä ovat kyseiselle henkilölle vallan antaneet toimia. Varsin hyvässä yhteisymmärryksessä vielä.
Eli demareitten ja urpalaisen kokoomusklikin avulla utti pyöritti vanhenevaa miesporukkaa miten tahtoi.
eikö sillekin löytyisi jostain muuaalta paikkaa olevinaan joku jumalasta seuraava