kuinka moni syöttää täällä doginsa korkealta alustalta?
Esim tuolislta, pöydältä...
Esim tuolislta, pöydältä...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Meillä doggi syö korotetulta alustalta. Myös vesiastia on nostettu ylös. Korokkeen virkaa hoitaa meillä kaksi ruokatynnyriä. Toinen on vähän matalampi ja toinen sitten isompi. Hyvin on sujunut eikä kiertymiä/kaasuuntumia ole tullut.
näin pitkälle se jalostus on mennyt... koira kuolee jos ei syö korkealta??
niitä on tanskandogeille omia korotettuja ruokakuppitelineitä ihan, mitään viritelmiä kannata tehdä. mutta olen sitä mieltä että jos koira delaa niin siitä vaan. ei jää jatkamaan sukua ja heikkouksiaan.
tytöt syö korotetulta. sitä mukaan kun kasvoivat kasvoi korokekkin.
... on syötettävä korkealta (n. 0,5 metriä) alustalta vatsalaukunkiertymän estämiseksi, ehdottomasti!
Niin miksi pitäisi syöttää korkeammalta?Kuinka se estää vatsalaukunkiertymiä?Itsellänikin on isoja koiria,mutta en koskaa ole kuullut etteikö kuppi sais olla lattialla.