kunnioitan

Kiitos teille viljelijöille ja karjanhoitajille, jotka jaksatte tehdä arvokasta työtä ja tuottaa meille kansalaisille hyvää ruokaa.En ymmärrä miksi teitä aina moititaan ja kadehditaan ,itse olen kaupunkilainen ,mutta kunnioitan työtänne suuresti ja toivon teille jaksamista ,kaikista mollaamisista huolimatta.
9687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

puhuu!!!

Äänestä

Kiitos ketjun aloittajalle! Jaksan taas aamulla mennä navetalle lypsämään lehmät, vaikka tänään taas tympi tehdä navettahommia.

Äänestä

Niin minäkin kunnioitan jokaista rehellistä työtä tekevää.
Mutta jos ns. työ sisältää jatkuvaa verorahojen kuppausta, niin tilanne muuttuu.
Ainakin minun arvomaailmassani.

Äänestä
  • että maanviljelijä ei olisi rehellinen?

    Itse et taida olla.

    Kysymys sinulle: Miksi nämä tuet on? Ja miksi niitä ei ollut ennen EU:ta?

    Äänestä

  • sitten maksamaan ruoasta tuotantokustannusta vastaavaa hintaa?

    Äänestä

Kiitos nokialle, kun tekee meille hyviä puhelimia.
Eikä tuotteissanne ole edes puolta yhteiskunnan tukea, niin kuin eräillä. Arvostan suuresti nokiaa joka pärjää omillaan ja pitää suomea pystyssä, antaa tuhansille ja taas tuhansille työpaikan.

Äänestä
  • Nokian kännyköiden hinnoitteluun ns . hallinnollisilla hinnoilla?
    Onko Nokian puhelimien ostajana Suomessa vain HANkkija ja KESKO? Jos olisi ne hinnoiteltaisiin alle tuotantokustannusten kuten viljakin.

    Äänestä

Hyvä, että välillä kunnioitetaankin. Kaikkea kunnon työtä pitää kunnioittaa. Ei meitä sentään aina moitita eikä varsinkaan kadehdita.

Tällä palstalla vaan näkyy kirjoittelevan muutama häirikkö, jotka eivät osaa kainostella tietämättömyyttään ja haluavat tuoda näyttävästi tyhmyytensä julki.

Äänestä

Löytyy niitäkin joilla on järkeä päässä. Voin sanoa että ei tämä mikään kultakaivos ole, viljellä maata, muuta saa ainakin Suomalaiset syödä kotimaista ruokaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maanviljelijöitä kirjoitti:

Kiitos teille viljelijöille ja karjanhoitajille, jotka jaksatte tehdä arvokasta työtä ja tuottaa meille kansalaisille hyvää ruokaa.En ymmärrä miksi teitä aina moititaan ja kadehditaan ,itse olen kaupunkilainen ,mutta kunnioitan työtänne suuresti ja toivon teille jaksamista ,kaikista mollaamisista huolimatta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu