mikä ajokilla on

mun 3vuotias ajokkini on tullut laiskaksi,toki leikkii,syö hyvin mut juo hirveenä vettä ja nukkuu.koira on hyvässä kunnossa muuten,aika tukeva=)talvet on tukeva.onko kellään kokemusta samasta?kiitos jo etukäteen!!!
3545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos on narttu, epäilisin kohtutulehdusta. Myös sokeritauti janottaa. Viehän lääkäriin

Äänestä

Epäilen munuaishommia tai sokeritautia...

Äänestä

meidän ajokoirakin juo ihan hirveesti, nyt sen selvemmin huomaa kun on ollut pakkasilla sisällä, mieleeni tuli, kun aiemmin kiinnitin huomiota sen juontiin, silloin maha alkoi kasvaa ja tuli yllätys vauvoja! Ei kai ole taas perheenlisäystä tulossa? Mietin myös, että onko koiralla mahdoll. sokeritauti? Olis hyvä kun ylettömään juontiin löytys selitys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelästynyt kirjoitti:

mun 3vuotias ajokkini on tullut laiskaksi,toki leikkii,syö hyvin mut juo hirveenä vettä ja nukkuu.koira on hyvässä kunnossa muuten,aika tukeva=)talvet on tukeva.onko kellään kokemusta samasta?kiitos jo etukäteen!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu