kysymys

Miksi vietätte hiihtolomaa Lapissa? Kaikki helvetin kallista, rinteet lyhyitä ja surkeita. Off-piste? Miksi ette lennä Alpeille?
6533
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

lentäminen saastuttaa ja lisää ilmastomuutosta. Ja siellä ei koe sitä mitä lapissa, lapin taikaa ja se on jo sinällään niin kova juttu että jos et ymmärrä niin et.
Ja minä suosin kotimaista jopa matkailussa. Tuliko selväksi vai väännänkö jupille rautalangasta?
Ja minun lisäksi tänä kevään sen kokee n. 350 000 suomalaista...sinun alpeilla ehkä n. 5000 suomalaista.

Äänestä

ja paskat kyllä lapin loman tekee kaksi kertaa talvessa samalla rahalla kuin alpeilla esim itävallassa tai sveitsissä kun vähän kattoo mistä mökin hommaa ja voin kokemuksesta sanoa että alppien mökin on kuin jostain vitun museosta ja alkeelisia verratuna lappiin

Äänestä
  • ..mutta on ne rinteetkin vähän toista. Ei siellä tarvi roikkua ankkurihississä, vaan aina löytyy tuolihissi perselämmityksellä.

    Äänestä

  • halpaa ei ole kirjoitti:

    ..mutta on ne rinteetkin vähän toista. Ei siellä tarvi roikkua ankkurihississä, vaan aina löytyy tuolihissi perselämmityksellä.

    JOS HALUAA LAATUA MENEE TAHKOLLE JOS POHJOSEEN NIIN LEVILLE RUKA ON NII PASKAA!!!! PASKAT LOIVAT RINTEET JA KALLISTA..!! TAHKOLTA LÖYTYY SUOMEN PARASTA JA SUOSITUINTA JA AFTER SKIT SUOMEN ELÄIMELLISIMPIÄ JA TAPAHTUMA KALENTERIT MITÄ LAAJIMMAT!

    Äänestä

AIKA PERSEESTÄ MENNÄ LAPPIIN HIIHTOLOMILLA! TAHKOVUORI ON ERITTÄIN PALJON LÄHEMPÄNÄ JA PAREMMAT RINTEET JA YMPÄRIVUOTISTA TEKEMISTÄ JA PALVELUA LÖYTYY!

Äänestä
  • otappa rauhoittava pilleri jonka unohdit ottaa aamulla ja pointti Tahkolla ei ole pääsiäisenä muuta kuin iso uimala siinä järvessä ja vitun onnettemia mäkiä pituudet suurin osa vain 350-700M nehän on pulkkamäkiä ja lisäksi vitun ylihintaisia mökkejä joita ei vuokraa kuin idiootti hesalaiset ja nekin firman laskuun

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


utelias kirjoitti:

Miksi vietätte hiihtolomaa Lapissa? Kaikki helvetin kallista, rinteet lyhyitä ja surkeita. Off-piste? Miksi ette lennä Alpeille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu