laskuri

teen sivuilleni laskuria... mut ongelmana on se et haluis sen näkyvän pääsivulla vaan jollain omalla sivulla johon ei ole linkkiä miten se pitäis sit tehdä?
kiitos vastauksista jo etukäteen...
1162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ohjelmoitko itse vai käytätkö valmista laskurikoodia ? Aika monessa valmiissa laskurissa saa parametreillä säädeltyä tuota näkymistä, eli etusivulle laskuri niin ettei se näy ja sinne "piilosivulle" näkyviin ja mielummin niin ettei siellä lisää laskurin arvoa.

Esim. wcount ( http://www.hostus.com/tools/wcount/count.html ) laskurilla sh=F "piilottaa" laskurin mutta lukema kasvaa silti (näyttää tosiasiassa 1 pisteen kokoisen "läpinäkyvän" gif kuvan)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ongelma, kun ei ole kokemusta kirjoitti:

teen sivuilleni laskuria... mut ongelmana on se et haluis sen näkyvän pääsivulla vaan jollain omalla sivulla johon ei ole linkkiä miten se pitäis sit tehdä?
kiitos vastauksista jo etukäteen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu