Paras virustorjuntaohjelma 2006
http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse/summary2006.pdf
Paras virustorjuntaohjelma 2007
http://www.scotsnewsletter.com/88.htm#avvii
Palkintokaapissa on jo kaikki pystit:
http://www.eset.com/company/awards.php
NOD32 antivirusjärjestelmällä on ennätys arvovaltaisessa Virus Bulletin 100% Awards:issa.
http://www.nod32.com.au/nod32/compare/compare_vb100.html
Jäikö jotain epäselvää?
http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse/summary2006.pdf
Paras virustorjuntaohjelma 2007
http://www.scotsnewsletter.com/88.htm#avvii
Palkintokaapissa on jo kaikki pystit:
http://www.eset.com/company/awards.php
NOD32 antivirusjärjestelmällä on ennätys arvovaltaisessa Virus Bulletin 100% Awards:issa.
http://www.nod32.com.au/nod32/compare/compare_vb100.html
Jäikö jotain epäselvää?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Konkurssi uhkaa Nodia...heh heh...Virus Bulletin 100% testi on Nodin rahoittama testi...heh heh...backdoorit valtaa koneen Nodin käyttäjillä...heh heh...salasanasi voivat olla muitten tiedossa...heh heh...
Viimeksi jyväskylän porukka väitti
av-comparatives.org testiä Nodin rahoittamaksi:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000659&posting=22000000023582607
ja
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000659&posting=22000000023610285
Perusteleppa poju väitteesi!
http://www.virusbtn.com/conference/vb2006/sponsors
eipä tosiaankaan taida olla Nod:in rahoittamia nuo testit. Joten taidamme joutua odottelemaan alkuperäisen väitteen tekijän perusteluja.
Platinum sponsori eli pääsponsori tuo eniten rahaa taloon.Ei sitä Nodia voi silloin haukkua.Loppuu rahan tulo tykkänään.
Odotellaan alkuperäisen väitteen tekijän perusteluja.
Minäkin odotan todisteita. Olen aiemminkin pyytänyt, mutta etpä ole pystynyt. Taitaa olla Jyväskylässä tuo mainitsemasi konkurssi lähellä?
Ketä kiinostaa mitkään vuoden 2006 testit. Ne on jo menneen talven lumia.
Joku scotsnewsletter.... vastaa lähinnä jotain koti pc-lehden kirjoittelua. Hah!
Uusin testi vuodelta 2007
http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse/report13.pdf
Eli parempiakin löytyy. Jäikö jotain epäselväksi?
Tulee uusia vaikeammin havaittavia viruksia.Jos virustorjuntaohjelma ei pysy kehityksessä mukana niin on aika vaihtaa ohjelmaa.Vanhoilla testeillä ei ole mitään arvoa.
siinäkin Nodilla on hyvä sijoitus. Tällä kertaa totuttua huonompi. Nod on totuttu aina näkemään aina ykkösenä.
Nod on ylivoimaisesi kokonaisuudessaan paras virustorjuntaohjelma
Kättä vaan lippaan pojat!
Ei testin tuloksissa ole mitään uutta. On-demand-testissä KAV-pohjaiset ohjelmat ovat AINA voittaneet testin NOD:n ollessa hitusen heikompi. Touko- ja marraskuussa tehtävässä proaktiivisessa testissä taas NOD on ollut aina voittaja, niin kuin seuraavassakin tulee melko varmasti olemaan. On vain käyttäjästä kiinni millaisen painoarvon testeille antaa yhteensä.
tuossa ja vaihdoin siihen ihan vaan siittä syystä, kun se käyttäliittymä oli aivan siis pers...iaatteessakin eri planeetalta, niin yhden toisen torjuntaohjelmiston, niin siinähän kävi heti ensimmäisessä skannauksessa niin, että se uus alkoi sönköttään mulle, että palautuspisteissä on jotain saamarin pöpöä eikä toi nod ollut edes siinäkään vaiheessa niistä pöpöistä mitään ainakaan mulle hisskunnu, kun ne pöpöt sinne palautuspisteeseen meni. Mua vi***ti niin julmetusti, kun tunsin itseäni kustun jo toiseenkin silmään sen nodin toimesta, että meiasin nakata nodin siittä paikasta parvekkeelta ales, mutta viime hetkellä äkkäsin, että siinähän menis koko kone. Se oli joku tosi viheliäinen troijalaisen alaslataaja ja vasta toisella kybermyrkytyskerralla mä sain sen lopullisesti hengiltä, kun se taaskin oli sinne palautuspisteeseen pöpö mikälie bakteeri menossa, mutta mehän huomattiin se sen uuden kanssa heti.
pitkästä aikaa. Mutta oli vakavaakin asiaa, on sentään vielä valinnanvapaus valita. Voi heittää toisen mäkeen ja kokeilla toista.
Noitten tosikkotestilinkittäjien jälkeen ihan luettava omakohtainen kokemus.
Tässä on kanssa NODi, mutta sen orjaksi en ole alkanut.