Miellä on kesäkuussa pikkuruiset häät joihin olemme kutsumassa vain 5 lähintä ystävää.Onko kellään tiedossa Puotilan kappelin suunnalta ruokapaikkaa johon voisimme tilata etukäteen meille ruoat ja jossa myös viihtyisi muutenkin vähän aikaa. Eli paras olisi joku buffet tyylinen juttu. Paikka pitäisi olla kuitenkin sellainen että sinne kehtaisi mennä sellaisessa yksinkertaisessa morsiuspuvussa. Mieheni haluaa ehdottomasti minulle morsiuspuvun, tuntuu vaan vähän oudolta laittaa sellaista niin pieniin häihin. Ajattelin ensin vähän esim sellaista risteilyä Helsingin edustalla mutta sellaiseen en kyllä kehtaa mennä morsiuspuku päällä oli se miten vähän kermakakku tyylinen tahansa.
Kiitoksia etukäteeen
Kiitoksia etukäteeen
Vastaukset 5
Vanhimmat
Lisäisin vielä että tällähetkellä suunnitellisimme että ruokailu yms. olisi noin klo 17 ja jatkaisimme itse kylpylään klo 21 jälkeen. Eli noin neljäksi tunniksi olisi kiva löytää paikka jossa juhlistaa ystävien kanssa
että vuosaaressa tai oikeestaan aurinkolahdessa on sellanen paikka on villa solviks, todella mukava ja ihana paikka! laita googleen ravintola villa solvik:)
Puotilan kartano,jossa on myös kabinetti tila.Kannattaa kysellä sieltä.
En tiedä tuosta Puotilan kartanosta, mutta on siellä kappelin lähellä http://www.svenkka.net/kartano/
Sitten tuosta morsiuspuku asiasta. Halutko itse pukeutua morsiuspukuun? Kyseessähän on myös sinun juhlasi. Morsiuspuku voi olla myös erittäinm tyylikäs jakkupuku tai iltapukumallinen ei siis välttämättä prinsessa- / kermakakkupuku. Itse pukeuduin ensimmäisissä häissäni mustaan nappanahkaiseen jakkupukuun; pienimuotoiset juhlat vappuaattona 2004. Nyt olen syksyllä menossa toisen kerran eläessäni naimisiin ja olen suunnitellut laittavani silkkisen vihreäsävyisen kotelomekon ja jonkinlaisen jakun. Teen vaatteet itse ja vielä en ole löytänyt sopivia kankaita.
heippa!
Wanha Mylly Herttoniemessä on tunnelmallinen ja kauniissa ympäristössä. Puotilasta menee vajaa 10 min autolla! Ja ruoka on todella hyvää :)