Kundi ja selkeästi ajatukset myös kundeissa. Kokemuksia vain naisista. Oikea suhde onnistuu naisen kanssa, mut onnistuuko miehen kanssa? Tuntuu aina et toisen puolen tarve jää toteutumatta. Olisiko ratkaisu yhtä-aikainen suhde kundin ja naisen kanssa? Siis saman katon alla avoimesti.
Heittäkääs järkevillä ajatuksilla.
Heittäkääs järkevillä ajatuksilla.
Vastaukset 3
Vanhimmat
koekaninit?
Ihan samaa olen itse miettinyt pitkään.
Olen kundi, joka nauttii hyvästä seksistä myös toisten kundien kanssa, mutta tarvitsen ehdottomasti elämääni myös naisen. 100%homoa meikäläisestä ei saa tekemälläkään, mutta ei ilmeiesesti 100%heterokaan. Olen seurustellut muutamaan otteeseen naisen kanssa ja seurustelujen välissä mulla on ollut lähinnä fuck budy suhteita kundien kanssa. Vaikka partneria vaihtamalla hyvää seksiä aina silloin tällöin saakin, niin tämä elämän irralisuus alkaa pikkuhiljaa kyllästyttämään. Haluaisin kovasti vakiintua, "ongelmaksi" muodostuu se, että haluan vakiintua yhtä aikaa sekä mieheen, että naiseen:/
Parisuhteessa olen uskollista sorttia, enkä halua suhdetta jossa omien seksuaalisten mieltymysten takia hypitään aina silloin tällöin vieraissa sängyissä.
Ratkaisu: Kaksi bi-kundia ja kaksi bi-mimmiä "saman katon alle";) tai ns laajennettuun parisuhteeseen elämään. Itse alan oikeasti uskomaan, että sellainen voisi toimiakin. Vaatii vaan itsensä kanssa riittävän hyvin toimeen tulevat, aikuiset ja tasapainoiset osapuolet, jotka aidosti haluaa vakiintua ja kiintyä yhtä aikaa kahteen (tai kolmeen?) ihmiseen.
Onko kellään kokemusta tälläisestä kuviosta?
Tää ei taida olla varsinaisesti seuranhakupalsta, mutta jos joku muu kundi tai mimmi vakavasti haluais kokeilla tällaista kuviota, niin tiedoksenne: Täällä stadin suunnalla olis yks reilusti kolmenkympin paremmalle puolelle ennättänyt, hauskannäköinen, siisti, huoliteltu ja taatusti fiksu ja mukava bi-mies, joka on avoin ehdotuksille;)
houkutteleva ja käytännöllinen. Toteutus lienee hiukan vaikeaa. Miten löytää 4 ihmistä, jotka pitävät, mahdollisesti jopa rakastavat toisiaan. Ilman mustasukkaisuuden häivää. Äkkisellään heittäisin, että mahdotonta.