Onko tän niminen prätkäkerho Lpr:ssa ?
Kuulin vaan...kuulemma täysiä pellejä kaikki.
Kuulin vaan...kuulemma täysiä pellejä kaikki.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Taitaahan sellanen olla, pyörättömiä wannabe pyöräilijöitä, jotka eivät oikeisiin kerhoihin pääse.
Mitähän ne oikeet kerhot oikeesti on? Eiköhän jokaisella oikeus kerhoonsa, pyörästä ja tyylistä huolimatta!!!
t. ei kerholainen
joku huumekoirakerho?
sellane poppoo ko Gravediggers... aika ollihokkanen-kaliiberia vissii
wannabe kovanaamoja.
Etkö päässyt jäseneksi kun piti tänne tulla itkemään :D Luulit että jäsenyyteen riittää vain kun osaa kaivaa nenää, ja jouduit pettymään?
pitää osata kaivaa joka sormella?ja isoimman saanu on pressa?
mitä paikkaa pitää kaivaa, ja millä.
selvä se.. peräreikää oikein syvältä ja keskisormella. Sitten samaa sormea pitää imeä 11 minuuttia, aina välillä dipaten.
joo, noit nuijii näkyy ain viikonloppuna baareissa... jotai jeejee jätkii ketkä haluis kuuluu kuuluu oikeesee pyöräkerhoo. nää kaikki on viel iältää yli 20.. wnb pyöräilijät :D
Miulla ois 250cc akkojen Virago malli matalalla penkillä varustettu, pääseekö sillä Diggerssiin mukaan vai pitääkö olla ikäloppu 1000:n sebari, että homma vörkkii.Kuulemma avoimet ovet, buahahahaa.
ja tulee aina olemaan ja saa ollakin, harrastaminen on vapaata Suomessa.
Jos löytäisit näistä omasi:
-Beetlehem MC = lähinnä juopotteluun keskittynyt ryhmittymä, jotkut jopa harrikoihin
-Perspora MC =sama kuin edellä ja ne jotkut vain Sporstereihin
-Palox MC = brittipyöriin
-Nosediggers = Guttaperkkaan
-Hells Mangels = huumeiden myyntiin
-PMMP Ry = Gore asusteisiin ja matkapyöriin
vitun rusto korvat
Gravediggers motorclub on L:rannassa vuosia toiminut kokoonpano joka muutettiin mc:ksi 06 syksyllä,joten en ymmärrä miten liivien ilmestyminen katukuvaan tekee minusta tai jostakin muusta yht`äkkiä pellen??pyörättömiä tällä hetkellä 4 ja pärrän omistavia 11(SELVENNYKSEKSI ERÄILLE TEISTÄ!)Itse en viitsisi alentua arvostelemaan mitään mistä en mitään tiedä.Jokainen teistä tehköön ja harrastakoon mitä lystää ja suokoon se ilo myös meille..kiitos
Ja kerholla on tällä hetkellä jäseniä ympäri suomea (lpr, helsinki, espoo, jne) sekä Göteborgissa ja tulossa on muistakin pohjoismaista jäseniä. Johtuuko pään aukominen kenties siitä että ketjun alulle panija erotettiin kerhosta sen takia kun ei osaa käyttäytyä vaan pitää rääpiä turpaansa aina joka paikassa? Näyttää sama asenne olevan edelleen... Ja loput komppaajat on sitte samasta ip:stä tulevaa katkeroitunutta mustamaalausta ja muita kerhosta erotettuja idiootteja.
Se mitä pyörättömiin ja vanhoihin pyöriin tulee, olis kiva tietää mitä vehkeitä sieltä löytyy?
No mutta hyvää kesää kaikille!
Ajelkaa varovasti, vaikka sitte polkupyörillä.