sorvalin valinta

Eli onko kenelläkään tietoa että onko sorvalin valinta se uus liike jota on tehty jo valmis?Vuosi sit viimeksi käyny viipuris niin ajattelin että joko se on saatu valmiiksi.

13

2505

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on ollut auki muutaman vuoden, toisaalta siihen vierelle on kyllä tullut jokin uusi rakennus joka ei ainakaan viimeksi ollut vielä auki.

      • IronDaria

        Sorvalin valinta on ollut paikallaan ainakin ne kaikki vuodet, jotka itse olen Venäjällä kulkenut. Meinaatteko, että suomalaisten turistien pakkopysäkki olisi laajentamassa tilojaan?


      • uutta rakennusta siinä sorvalin valinnan vieres tarkoitan että joko se on auennu?


      • taitsu73 kirjoitti:

        uutta rakennusta siinä sorvalin valinnan vieres tarkoitan että joko se on auennu?

        sitä lasista rakennusta tarkoitan.


      • hemskatin
        taitsu73 kirjoitti:

        sitä lasista rakennusta tarkoitan.

        lasirakennus?


      • hemskatin kirjoitti:

        lasirakennus?

        Jos sen lasirakennelman sisällä ui kaloja vedessä, se on akvaario.

        Kyllä siinä Porvalin valinnan viereen ehkä tulee karjala takaisin reesöörscenter...


    • tr..

      Missä on kyseinen paikka
      Saisiko suomenkielisen osoitteen tai edes sinne päin

      • Vii-pu-ris-sa.


      • tr..
        marko135kg kirjoitti:

        Vii-pu-ris-sa.

        ihanks totta, olipa sanatarkasti selitetty


    • sisaari

      Mikä on osoite kyseiseen paikkaan

      • ???

        Kun tulee Vaalimaalta päin Viipuriin eikä lähde ohitustielle niin ison sillan jälkeen (Saimaan kanavan ylitys Viipurin lahdella) kilometrin verran ja oikealla. Siis sillan ja Linnan puolvälissä. Kallis kauppa, en suosittele. Ennemmin ajaa kilsan pitemmälle ja menee Karuselliin (vaikka siellä onkin nykyjään tapana varastaa autot parkkipaikalta). Karusellin valikoima voittaa Sorvalin valinnan 100-0.


    • pysähdys

      tämä liike taitaa antaa parhaat lahjat linjuri kuskeille koska siinä esim turun nevan bussit pysähtyy ,vaikka hinta taso on p..seestä.toinen mikä tympii on pakollinen kahvi tauko ennen rajaa huoltamolla jonka nimi taisi olla raja hovi,mieluummin kävisi venäjän puolella jossain kuppilassa,hinnat putoaisi ainakin puolella.

    • pitermees

      Siihen tulee sorvalin valinnan mies tekee uuven pytingin, ja varmaan joku kauppa jutska kans.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      336
      11471
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      356
      7833
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      87
      2654
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      95
      2185
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      140
      2056
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1611
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1251
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      52
      1054
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      898
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      782
    Aihe