the sims keräilykokoelma

Tyttäreni sai toissa vuonna the sims keräilykokoelma.pelin joululahjaksi
nyt kun on joutunut aina pelin alussa laittamaan ykkös levyn koneeseen se on naarmuttunut niin ettei kone lue sitä enää pitääkö mun vaan yksinkertaisesti ostaa uusiks koko setti?
2273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

totah jos näin sanois et joo katos se ei pysty lukemaan sitä yhtään jos se kone on semmonen mikä pystyy lukemaan jos levyssä olisikin naarmuja. huono juttu mutta se kannattaa ostaa-

Äänestä

Joo mää muistan se ykkös-levy oli kamalan hankala saada siitä paketista hajoamatta. Itte sain sen Jollain Tuurilla Sen Pois. Kyllä se varmaan rikki meni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Tyttäreni sai toissa vuonna the sims keräilykokoelma.pelin joululahjaksi
nyt kun on joutunut aina pelin alussa laittamaan ykkös levyn koneeseen se on naarmuttunut niin ettei kone lue sitä enää pitääkö mun vaan yksinkertaisesti ostaa uusiks koko setti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu