Moi !
Onkohan jollain kokemusta edullisesta autovuokraamosta, josta saisi vuokrattua auton siis Torontosta ja palautettua sen New Yorkissa.
Tai olisiko parempi harkita toisinpäin eli auto Nykistä ja palautus Torontoon ?
Auto Torontosta - palautus N.Y ?
7
1058
Vastaukset 7
- ....
Terve!
Halvasta en tiedä, mutta oman kokemuksen mukaan ainakin hertzillä ja aviksella on onnistunut palautus toiseen kaupunkin. Esim. vuokraus san francisco--> palautus los angeles ja vuokraus nizza--> palautus pariisi :)- kanadalainen
Ketjun aloittaja varmasti tarkoitti, et saako auton viedä toiseen maahan :)
Itseasiassa mua kiinnostaa tuo myös? Et kävisikö auton vuokraus NYC:ssä ja palautus vaikka Ottawassa? - Jorette
kanadalainen kirjoitti:
Ketjun aloittaja varmasti tarkoitti, et saako auton viedä toiseen maahan :)
Itseasiassa mua kiinnostaa tuo myös? Et kävisikö auton vuokraus NYC:ssä ja palautus vaikka Ottawassa?Auton vienti rajan yli onnistuu varmasti, ja luultavasti myös palautus. Kysäise vuokraamosta vaikka heti, niin saat varmistuksen. NYC- Toronto on erityisesti syksyllä kaunis väli. Suosittelen Delaware joen laaksoa Hancockin kylästä etelään ruska-aikaan jumalainen.
J
- miiru_73
Meillä oli vielä vähän aikaa sitten samanlaiset suunnitelmat: auto vuokralle Bostonissa ja palautus Halifaxiin Kanadassa taikka sitten toisin päin. Jättämaksu on jonkin verran (en nyt muista paljonko). Meillä suunnitelmat muuttuivat hieman, joten nyt emme vie autoa rajan yli.
Ebookersin sivuilta voit katsoa mitä heidän kauttaan maksaisi autonvuokra (joskaan jättömaksua ei siellä näy):
http://www.carbookers.com/search/?wl_version=fi&lang=fi- GoldMedal
Kauanko Torontosta ajaa autolla New Yorkiin? Olis magee piipahtaa reissullansa myös siellä! :)
- tuntia
GoldMedal kirjoitti:
Kauanko Torontosta ajaa autolla New Yorkiin? Olis magee piipahtaa reissullansa myös siellä! :)
itellaki kiiinostas sinne lahtea, vaa kuulin, etta pitaa olla kansainvalinen kortti, jotta voi ajaa vuokra-autolla ja vah. 25 -vuotias.
- huhhah
tuntia kirjoitti:
itellaki kiiinostas sinne lahtea, vaa kuulin, etta pitaa olla kansainvalinen kortti, jotta voi ajaa vuokra-autolla ja vah. 25 -vuotias.
Tuli juuri ajettua Torontosta New yorkiin hertzin autolla. Auto (honda accord) oli vuokralla vajaa 2vkoa ja hinta oli abouttiarallaa 800e. Kansainvälistä ajokorttia ei kyselty - sheriffi pyysi ainoastaan nähdä passit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän51991Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15868Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501799- 46737
- 42664
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan55501