Unelma

nuo muistot
palaavat takaisin
ne palaavat vainoamaan
kuin kirous

onko unelma
valhe
jos se ei toteudu

vai jotain
pahempaa


(Alkup. Bruce Springsteen, The River)
5160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

nuo murkut
ne aina käyvät
ne möröövät vainoten
kirouksena

onko kudelma
toivosta
joka ei koskaan
toteudu

jotain tai mitään
pahentunut omena
kuin alleen laskenut
possu

(alkup. roskaruno roskiksessa)

Äänestä
  • valhetta vainen,valhekatin tekosia.Hienosti yhdistät eri elementtejä,omalla tavallasi kirjoittaa;menestystä voi povata omassa sarjassasi.Viimeiset tulevat ja näkevät vaikkeivat ehkä koekaan:unelmat kyynelten läpi ovat kauniita ja todellisia nekin.Ole vahva ja ponteva,sinua tuetaan,jos tartut tukijoiden käteen-ja muutenkin.

    Äänestä

Hirvi oli jäässä
vaik ol pipo päässä
juoksi järven jäälle
mopo ajoi sen päälle

Äänestä
  • naapuristasi,onkohan nyt tosimielellä liikkeellä hän.Jollei kahden tunnin kuluessa tule kunnon rakkausrunoa,saatan poistaa koko vastausketjun.oikeammin annan tunnin aikaa.Berrin runo oli hyvä,muut olette rääpineet.

    Äänestä

  • OPladuu kirjoitti:

    naapuristasi,onkohan nyt tosimielellä liikkeellä hän.Jollei kahden tunnin kuluessa tule kunnon rakkausrunoa,saatan poistaa koko vastausketjun.oikeammin annan tunnin aikaa.Berrin runo oli hyvä,muut olette rääpineet.

    ei tuu runoo

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


berri kirjoitti:

nuo muistot
palaavat takaisin
ne palaavat vainoamaan
kuin kirous

onko unelma
valhe
jos se ei toteudu

vai jotain
pahempaa


(Alkup. Bruce Springsteen, The River)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu